Muž v Senci polieval okolie domu horľavinou, po príchode polície už horelo


Foto: Muž v Senci polieval okolie domu horľavinou, po príchode polície už horelo Foto: ilustračné

Dnes po 02.30 hod sme prijali oznámenie, že muž polieva horľavou látkou okolie domu rodinného domu na ulici Fraňa Kráľa v Senci. Hodnovernosť oznamu potvrdili policajti po príchode na miesto, kde v tom čase už horelo, pričom ich prvotné úkony smerovali na zabezpečenie ochrany tam nachádzajúcich sa osôb ako aj ich majetku. Zároveň na miesto privolali zdravotnú službu a hasičov.

Do príchodu záchranných zložiek sa na mieste nachádzali aj susedia, ktorí sa snažili hasiť ako muža, tak aj zmierniť následky požiaru v okolí domu. Vzniknutý požiar uhasili po príchode na miesto hasiči, pričom zisťovateľ príčin požiarov uviedol, že požiar vznikol následkom úmyselného konania osoby.  Z dosiaľ vykonaného vyšetrovania je v súčasnosti podozrivým zo založenia požiaru 60-ročný Michalovčan, ktorý je v súčasnosti s popáleninami tela hospitalizovaný v jednej z bratislavských nemocníc.

Prevoz do nemocnice bol potrebný aj v prípade 60-ročnej ženy a 59-ročného muža. Výška spôsobenej škody bude vyčíslená dodatočne. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Senci začal trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu porušovania domovej slobody. Vzhľadom na prvotné štádium konania, viac informácií nie je možné poskytnúť.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu