V Malých Levároch bude prebiehať samozber levandule. Koľko stojí vstupné a aké sú benefity rastliny?


Foto: V Malých Levároch bude prebiehať samozber levandule. Koľko stojí vstupné a aké sú benefity rastliny? Foto: unsplash.com

Bylina, ktorá rozvonia celý váš príbytok. Fialová rastlina má upokojujúce účinky. Znižuje stres, podráždenosť, tlmí bolesť hlavy a pomáha pri nespavosti. Je často využívaná aj pri úzkosti či nervových problémoch. Levanduľa vie však pomôcť aj pri žalúdočných problémoch.

Kde ju zohnať?

Rastlinu si môžete tento víkend zaobstarať aj vy. Od soboty 29. júna od 10:00 do 19:00 hod. bude v Malých Levároch, v rekreačnej oblasti Rudava, prebiehať samozber levandule, až do jej úplného vyzbierania. Predpokladané ukončenie zberu je september 2024.

„Okrem samotného samozberu a fotorekvizít na políčku na vás budú čakať aj rôzne levanduľové produkty priamo z našej výroby, levanduľové sadeničky, malé občerstvenie a ďalší zaujímavý tematický sortiment,“ vravia farmári. 


Samozber je spoplatnený sumou 6 eur. Pri vstupe dostanete papierovú tašku, do ktorej si môžete kvety nastrihať. Tašiek si na zber môžete zakúpiť aj viac. Nožničky si pre istotu vezmite vlastné. V prípade, že si levanduľu nastrihať nechcete, ale chcete ju len vidieť, či spraviť si pekné fotky na Instagram, zaplatíte vstupné vo výške jedného eura

Bezbariérový vstup a domáci miláčikovia

Platiť sa dá len v hotovosti. V jednotlivých stánkoch s produktmi už môžete platiť aj kartou. Vstup na levanduľové pole je bezbariérový a farmári privítajú aj vašich domácich miláčikov. Vstup do areálu je však na vlastné riziko, farmári upozorňujú, že na poli sa nachádzajú včely, ktoré kvety levandule opeľujú.

„Návštevníkov žiadame, aby dodržiavali pokyny na strihanie, ktoré dostanú pri vchode, nosnosť lavičiek na fotenie a brali ohľad na rastliny a na seba navzájom. Strihajú sa celé rastliny so zelenou stonkou, nie len kvety. V areáli bude niekoľko našich pracovníkov, ktorí budú dohliadať na strihanie a priebeh akcie, neváhajte sa na nich obrátiť s akoukoľvek otázkou,“ vravia farmári.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: