V Bratislave už štartuje leto. Návštevníkom otvára cez víkend brány 5 kúpalísk


Foto: V Bratislave už štartuje leto. Návštevníkom otvára cez víkend brány 5 kúpalísk Foto: FB STaRZ Bratislava

Letné horúčavy ešte naplno neudreli, avšak bratislavské kúpaliská sú už na novú sezónu pripravené. Päť z nich otvorí svoje brány milovníkom vody a kúpania už v sobotu 15. júna. Ide o kúpaliská v správe mesta. Konkrétne Rosnička v Dúbravke, prírodné kúpalisko Zlaté piesky, Tehelné pole, a kúpaliská v Lamači a Krasňanoch. Ešte v priebehu júna by mali pribudnúť aj kúpaliská Delfín, Mičurin a Rača.

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení, ktorá sa o kúpaliská stará, zároveň oznámila, že tento rok nepôjdu hore ceny vstupného.

„Napríklad jednorazový lístok pre dospelého stojí na pokladni na väčšine kúpalísk v správe STaRZ 5 eur, pri kúpe online sú to 4 eurá pre všetky vekové kategórie. Okrem celodenného jednorazového lístka je k dispozícii aj online jednorazový lístok so vstupom po 17-tej hodine za 3,50 eura. Pri online lístkoch platí, že nie sú viazané na deň ani na jedno vybrané kúpalisko,“ informuje STaRZ v tlačovej správe. On-line predaj lístkov už spustili na stránke bratislavskej samosprávy.

Zdroj: FB STarZOkrem jednorazových lístkov sú pre návštevníkov pripravené aj permanentky. 10 vstupov sa dá predplatiť za 36 eur, 10 vstupov po 17. hodine bude len po 25 eur. Ak si kúpite celosezónnu permantnetku, kúpanie počas celého leta vás vyjde na 99 eur. Seniori a osoby s ŤZP zaplatia 49 eur.

Cez víkend bude teplejšie ako doteraz

Na sobotu síce meteorológovia predpovedajú polooblačno, avšak teplota by mala dosiahnuť 27 stupňov. Bude výrazne teplejšie ako v uplynulých dňoch, keď sa denné teploty v Bratislave pohybovali do 20 stupňov. V nedeľu by mala teplota v hlavnom meste vystúpiť na 23 stupňov s malou oblačnosťou.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: