VIDEO: Ako vyzerá rozvodnený Dunaj z výšky? Toto video z dronu hasičov vás uchváti


Foto: VIDEO: Ako vyzerá rozvodnený Dunaj z výšky? Toto video z dronu hasičov vás uchváti Foto: FB BROZ - ochranárske združenie

Hladina Dunaja už síce klesá, rieka však stále ponúka zaujímavé prírodné divadlo. Predovšetkým z pohľadu z výšky. Pochválil sa ním Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.

Hasiči mali síce obrovské množstvo práce s inštalovaním zábran voči veľkej vode, alebo pri odpratávaní škôd po vyliatej rieke v Devíne, zábery ktoré však dronom natočili, určite zaujmú aj tým, akú obrovskú silu má veľká voda.


Zaujímavé fotky rozliateho Dunaja zverejnilo na sociálnej sieti aj Bratislavské regionálne ochranárske združenie. Z výšky je vidieť, že voda sa v okolí rieky rozliala najmä do jej záplavového pásma, čo prírode napokon pomôže.

„Prišla veľká voda, Dunaj sa spojil a ramenom a všetko pláva. Lužné lesy a lúky sa aspoň napijú pred letnými horúčavami. Zvieratá naši kolegovia stihli z ostrova vysťahovať, aj prístrešky odplachtovať, čo sa dalo a z ostrova by odplávalo, poratovali.Zvyšok už je príroda,“ píšu ochranári.

Zdroj: FB BROZ

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: