FOTO: Altánok farnosti v Petržalke zhorel do tla. Škoda bola vyčíslená na tisícky eur, prehovoril miestny farár


FOTO: Altánok farnosti v Petržalke zhorel do tla. Škoda bola vyčíslená na tisícky eur, prehovoril miestny farár
Galéria: 3 fotky
Foto: Juraj Vittek

Tragická noc vo farnosti Svätej rodiny v bratislavskej Petržalke. Dnes ráno, polhodinu po polnoci, neznámy páchateľ podpáli altánok v areáli farnosti na Námestí Jána Pavla II. Hasičom sa ho už bohužiaľ zachrániť nepodarilo a v dôsledku požiaru zhorel do tla. Informovala o tom krajská polícia v tlačovej správe.

Páchateľ je neznámy, polícia prípad objasňuje. „Škoda, ktorá bola týmto požiarom spôsobená bola vyčíslená na približne 3 000 eur. Zo strany povereného príslušníka Policajného zboru bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci,“ informoval hovorca krajskej polície Michal Szeiff. 


Galéria: 3 fotky

O polnoci dostal farár telefonát

O reakciu sme požiadali aj farnosť Svätej rodiny. Odpísal nám miestny farár Juraj Vittek. „Okolo polnoci som dostal telefonát od jedného farníka bývajúceho v okolí, ktorý si všimol požiar a zavolal hasičov. Potom volal mne. Ja som zavolal aj políciu. Altánok sa nachádza vedľa kostola, z fary nie je možné nijako taký požiar spozorovať. Keď som prišiel na miesto, altánok bol v plameňoch a zasahovali už hasiči. Nikto nebol zranený,“ povedal farár.

V altánku sa mali zdržiavať ľudia bez domova

Dodáva, že má informáciu, že sa v poslednom čase mali v altánku zdržiavať ľudia bez domova. „Je možné, že požiar vznikol nedopatrením v ich prítomnosti, ale dôkazy o tom zatiaľ nemáme. Na mieste (ani v altánku) sa počas požiaru nenachádzal nikto,“ hovorí Vittek. Požiar mal podľa neho vzniknúť okolo 22:30 hod. večer. 

Pýtali sme sa aj na to, či bude farnosť organizovať nejakú zbierku, keďže sa vzniknutá škoda pohybuje v tisíckach eur. „Hovoriť o zbierke na altánok je zatiaľ predčasné. Skôr sme už v minulosti uvažovali o vonkajšej kaplnke (Lurdskej alebo podobne), ktorá by bola voľne dostupná pre Petržalčanov. Altánok sa veľmi nevyužíval a bol skôr príťažlivý ako prístrešok pre ľudí bez domova,“ uzatvára farár. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: