Záhada hydrantu v bratislavskom skateparku objasnená. Prečo sa teda nachádza v strede ihriska?


Foto: Záhada hydrantu v bratislavskom skateparku objasnená. Prečo sa  teda nachádza v strede ihriska? Foto: Facebook/Matúš Vallo

Kde sa vzal ten hydrant? Pýtali sa Bratislavčania po otvorení nového skateparku pod Mostom SNP. Nachádza sa priamo v jeho strede, preto každému návštevníkovi skateparku hneď udrie do očí. Záhadu hydrantu objasnil na svojom Instagrame primátor hlavného mesta Matúš Vallo. 

„Dneska by som chcel adresovať mestský problém, ktorý sa volá hydrant na skateparku. Ja som bol prvý, ktorý som si myslel, a začal som riešiť s mojimi kolegami ako je možné, že sme nedokázali tento hydrant preložiť,“ hovorí primátor v úvode videa. Veľa správ dostal aj od obyvateľov mesta, ktorí sa ho pýtali, prečo mesto nedokázalo hydrant odstrániť.Dôvod umiestnenia hydrantu prekvapil aj samotného Valla. „Chcem vám všetkým povedať, tak isto som o tom vedel, toto je hydrant, ktorý navrhli architekti skateparku. Nie je reálne napojený na našu kanalizáciu ani vodu. Je to skejtová prekážka, ktorú používajú v rôznych kategóriách a cieľom je ju preskočiť. Je aj na mnohých iných skejtových ihriskách,“ objasnil záhadu primátor. 


Dokonca priznal, že sa hydrant zamestnanci Bratislavskej vodárenskej spoločnosti pokúšali servisovať. Muselo to vyzerať naozaj zábavne, keďže je hydrant len atrapou. Téma bratislavského skateparku rezonuje hlavným mestom už nejaký čas. Len nedávno sme písali o tom, že veľkú diskusiu vyvolali prilby, ktoré na hlavách mnohých detí chýbali. Dnes je nosenie prilby povinné pre deti do 15 rokov Výbavu pre skejterov však zákon nijakým spôsobom nereguluje a zodpovednosť by mala byť na samotnom mladom športovcovi, alebo na jeho rodičoch.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: