Kúpalisko Matadorka čoskoro opäť otvoria. Bratislavčania však nie sú spokojní, hovoria o drahom vstupnom a studenej vode


Foto: Kúpalisko Matadorka čoskoro opäť otvoria. Bratislavčania však nie sú spokojní, hovoria o drahom vstupnom a studenej vode Foto: Kúpalisko Matadorka

Kúpalisko Matadorka otvorí tohtoročnú sezónu s viacerými novinkami. Sľubuje lepšie podmienky pre plavcov i rodiny s deťmi, do rekonštrukcie investovali tisíce eur. Sezónu otvoria už budúcu sobotu, 22. júna. Bratislavčania však spokojní nie sú. 

„Minulý rok sme investovali 50-tisíc eur do rekonštrukcie nášho 50-metrového bazéna, no zostali nám nejaké resty, ako dokončenie vonkajšieho obkladu či natretie vodiacich čiar na dne bazéna,“ povedal pre  Časopis Metropola prevádzkar Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava

Zdroj: Kúpalisko Matadorka

V Metropole sú počas dňa dostupné dve až tri dráhy s vodiacimi čiarami. Giba dodáva, že plavci tiež môžu využívať pomôcky ako ťapky na ruky či plutvy. Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, pri detskom bazéne vnikla nová oddychová zóna so slnečníkmi a detským kútikom. Zmeny zasiahli aj bufet, ktorý má ponúkať zdravšie alternatívy jedál. 


Bratislavčania to však tak pozitívne nevidia. „Neviem ako tento rok, ale čo sa týka vstupného stále sa oplatilo ísť skôr do Rakúska aj s pripočítaním spotreby pohonných látok,“ myslí si obyvateľka Lenka. Jednorazový vstup pre dospelú osobu je 8,50 eur a po 16:00 hod. sa cena znižuje na 5,50 eur. „Novinky? So zvýšenými cenami za vstupné a vysoké ceny v bufetoch,“ hovorí Andrej. 

Zdroj: Kúpalisko Matadorka

„Vysoké vstupné je trochu problém, ale kupovať čokoľvek v bufete ťa predsa nik nenúti. Časy, keď bola voda vo veľkom bazéne vyhrievaná z podniku Matador a prevádzkovateľom bola TJ Iskra Matador, bohato sponzorovaná podnikom, už nik nevráti,“ reaguje na sťažnosti Peter.

Ohrievaná voda trápi viacerých obyvateľov. „Vyrastal som v okolí. Super kúpalisko, ale voda nikdy nemala 25 ,ako to písali. Mám pekné spomienky z detstva,“ tvrdí Adam. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: