Posun v konflikte dezinfoscény. Uhrík tvrdí, že Bombica platí Smer, Kaliňák mu mal pomáhať na súde


Foto: Posun v konflikte dezinfoscény. Uhrík tvrdí, že Bombica platí Smer, Kaliňák mu mal pomáhať na súde Foto: Facebook

Extrémistická scéna je v spore. Všetko sa začalo videom Mariána Kotlebu, ktoré zverejnil tesne pred eurovoľbami. Predsedu Republiky Milana Uhríka, ktorý predtým pôsobil v ĽSNS, sa pýta, ako to naozaj bolo so smrťou jeho asistentky. Jej telo našli nahé vo vani v Uhríkovom byte. 

Monika Porubská zomrela v apríli 2022, keď v byte dostala epileptický záchvat. Marián Kotleba v antikampani hovoril o záhadných okolnostiach jej úmrtia. Jej rodičia však ešte pred dvomi rokmi potvrdili, že pitevná správa hovorí o epileptickom záchvate. 

Vydierajú Uhríka?

Kotleba ďalej tvrdí, že sa Uhrík po smrti asistentky zmenil a pýta sa ho, či ho niekto nevydiera. „Milan, ty sám dobre vieš, že mnohých, ktorí z vašej slávnej Republiky odišli, hovorili, že si sa po Monikinej smrti stal novým človekom. Akoby si mal strach, že ťa niekto možno sleduje, niekto možno vydiera. Odídenci hovoria, že sa tvojím tieňom stal Ondrej Ďurica,“ povedal predseda ĽSNS. Ondrej Ďurica je v súčasnosti podpredseda a hovorca Republiky. V minulosti bol frontmanom extrémistickej kapely Biely odpor. Minulý rok na koncerte v Zbehoch spieval extrémistickú pieseň, ktorá odkazovala na Hitlerovu hymnu NSDAP.


„Kotleba s krížikom na saku neváha zneužiť aj pamiatku zosnulej, aby na nás čo najviac nakydal. Pýtate sa prečo od neho odchádzajú? Pre toto. Takto sa v súkromí správa ku každému,“ hovorí Uhrík v reakcii na Telegrame. Do sporu Kotlebu s Uhríkom sa zapojil aj hľadaný extrémista Daniel Bombic, ktorý tvrdí, že boli s Porubskou priatelia. „Milan. Ty si vážne myslíš, že mne Monika nepovedala pred smrťou, čo ste jej všetko dorábali?“ píše na Telegrame. 

Financuje Smer Bombica?

„V rozhodujúcich momentoch kampane neútočí na progresívcov. Neútočí na globalistov, ale na nás, na vlastnecov. Všetci vieme, že Danny Kollár podporuje Smer. Na Republike mu vadí všetko, na Smere nič,“ reaguje na neho Uhrík. „Sám si mi písal, že ti Robert Kaliňák pomáha na súde a poskytuje ti právnu pomoc za 30-tisíc eur. Že bez smerákov by si už sedel, lebo by si nemal ani tých 15-tisíc libier na kauciu. My vieme, že si na slobode len vďaka Smeru a že ťa majú v moci,“ povedal predseda Republiky. 

Minister obrany a podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák tvrdenia Milana Uhríka odmietol. „Je to úplne absurdné tvrdenie,“ povedal pre Denník N. Bombic stranu vo svojich príspevkoch podporuje už dlhodobo vrátane toho, že si ich pozýva ako hostí do svojho živého vysielania. Pred eurovoľbami na Telegrame otvorene napísal, že v eurovoľbách bude voliť šéfa poradcov premiéra Erika Kaliňáka a tvár dezinfoscény Juditu Laššákovú. Obaja boli napokon zvolení a Laššáková dokonca Bombica nevylúčila ako svojho poslaneckého asistenta. Predseda Republiky Uhrík tvrdí, že boli Bombic s Laššákovou dohodnutí. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: