V Bratislave horela časť Justičného paláca. Jeden z väzňov podpálil celu


Foto: V Bratislave horela časť Justičného paláca. Jeden z väzňov podpálil celu Foto: Wikipédia

K požiaru došlo včera večer. Na mieste zasahovali záchranné zložky. Podľa informácií TV JOJ požiar zapálil jeden z väzňov umiestnený v cele. Ten pritom utrpel vážne popáleniny.

„Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 59-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny I. a II. stupňa na vrchnej časti tela. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove,“ uviedla pre televíziu hovorkyňa OS ZZS Petra Klimešová.

Požiar potvrdila aj hovorkyňa Zboru väzeňskej a justičnej stráže Monika Kacvinská. „Môžeme potvrdiť, že v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava došlo v podvečerných hodinách 9. júna 2024 k mimoriadnej udalosti, pri ktorej došlo k požiaru cely/celového priestoru. Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele.“

Polícia informovala, že vo veci aktuálne prebieha vyšetrovanie. „Zo strany vyšetrovateľa bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia,“ oznámila bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si viac: