Hrozivé krupobitie pri Bratislave. Vo Viedni pristávalo ťažko poškodené lietadlo


Foto: Hrozivé krupobitie pri Bratislave. Vo Viedni pristávalo ťažko poškodené lietadlo Foto: X Exithamster

Chvíle plné strachu a paniky museli zažívať cestujúci v lietadle Austrian Airlines z Palmy de Mallorca do Viedne. Už nad rakúskym územím pri približovaní sa na letisko vo Schwechate vleteli do búrky, a lietadlo čelilo silnému krupobitiu až došlo k poškodeniu jeho trupu.

Piloti letu OS434 sa však ukázali ako praví profesionáli a nielenže lietadlo s poškodeným nosom, ale aj čelnými sklami v kokpite dostali na zem, ale nikomu sa dokonca ani nič nestalo. Podľa portálu imeteo.sk lietadlo vletelo do búrky nad mestom Hartberg južne od Viedne a nachádzalo sa vo výške približne 6 tisíc metrov.

X Exithamster


Používateľ sociálnej siete X s menom Exithamster, ktorý na incident upozornil, svoje fotky poškodeného lietadla okomentoval lakonicky. „Teší ma, že všetci pristáli - a nažive. Vďaka, Austrian Airlines.“

Lietdalo po vzlete z Palmy de Mallorca letelo vo výške 34 tisíc stôp, čo je viac ako 10 kilometrov. Na linku bol nasedený 23-ročný Airbus A320. Lietdalo šťastne pristálo na viedenskom letisku krátko pred 18.00 po lete, ktorý trval takmer dve hodiny.

Zdroj: airlive.net

Prečítajte si viac: