Vedenie Markízy prerušilo rokovania s rebelujúcimi zamestnancami. Sme pripravení prijať vaše výpovede, odkazuje im


Foto: Vedenie Markízy prerušilo rokovania s rebelujúcimi zamestnancami. Sme pripravení prijať vaše výpovede, odkazuje im Foto: Zamestnanci Markízy

Situácia v televízii Markíza sa po niekoľkých pokojnejších dňoch opäť vyostruje a od zmierenia ma ďaleko. Rokovaniam je nateraz koniec. Vedenie Markízy rozhovory so zástupcami štrajkového výboru ukončilo a zároveň im poslalo štipľavý odkaz, že ak chcú podať výpovede, pokojne tak urobiť môžu.

„Štrajkovému výboru sme dnes doručili náš návrh na riešenie otvorených otázok, ktorý považujeme za správny a akceptovateľný. Napriek našej snahe o opätovné stretnutie sme z druhej strany nateraz neobdržali odpoveď. Považujeme to za signál, že protistrana nemá skutočný záujem dosiahnuť dohodu. Rozhodli sme sa preto ukončiť rokovania so zástupcami štrajkového výboru,“ oznámilo PR oddelenie Markízy v tlačovej správe.

Súčasne však vedenie televízie odkazuje, že rokovať môžu s tými zamestnancami, ktorí „chcú situáciu skutočne deeskalovať a viesť konštruktívne rozhovory.“

Vedenie Markízy zároveň navrhlo vytvorenie pracovnej skupiny zloženej so zástupcov redakcie spravodajstva, ktorá by sa zaoberala redakčnými otázkami. „Vedenie Markízy - v úplnej zhode s Redakčnou radou CME - je presvedčené, že požiadavky doručené zástupcami štrajkového výboru sú v súlade s názormi vedenia stanice,“ doplnil manažment televízie.

Výpovede?

Zdá sa, že vedenie televízie nateraz s niektorými rebelmi stratilo trpezlivosť, a ak by sa rozhodli z Markízy odísť, nielenže im v tom nebude brániť, ale im veľmi rado vyjde v ústrety.

„Vedenie TV Markíza je tiež s okamžitou platnosťou pripravené prijať žiadosti o skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnancov a zamestnankýň, ktorí nedokážu akceptovať etický rámec a profesionálne štandardy redakčných smerníc CME a nedeliteľnú zodpovednosť TV Markíza za obsah vysielania.“


Hrozí ostrý štrajk?

Spor zamestnancov Markízy s vedením televízie eskaloval po tom, ako manažment ohlásil koniec vysielania politickej diskusnej relácie Na telo, ktorú moderoval Michal Kovačič. Ten v jej poslednom vydaní v priamom prenose vystúpil proti cenzúre a ustupovaniu politickým tlakom, pričom na jeho zamestnávateľovi neostala nitka suchá.

Nespokojní zamestnanci najprv dali vedeniu ultimátum v podobe zachovania relácie Na telo aj s Michalom Kovačičom, keď manažment požiadavky nesplnil, rebeli vstúpili do štrajkovej pohotovosti.

Nespokojní zamestnanci vo vyhlásení zdôraznili, že ak vedenie na ich podmienky nepristúpi, vstúpia do ostrého štrajku. Nakoľko vyhlásenie podporili aj kameramani, zamestnaci produkcie, či editori, mohlo by to mať vážny vplyv na chod televízie.

Vedenie Markízy minulý týždeň prijalo opatrenia, ako eliminovať prípadné nečakané udalosti vo vysielaní. Pred štúdiá postavilo ochranku a niektoré relácie, ktoré sa vysielali naživo, natáčajú vopred.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: