Parkovanie naslepo? Obyvatelia Karlovky si z bielych čiar ťažkú hlavu nerobia, susedov to hnevá


Foto: Parkovanie naslepo? Obyvatelia Karlovky si z bielych čiar ťažkú hlavu nerobia, susedov to hnevá Foto: Facebook/skupina KARLOVKA

Niektorí obyvatelia Karlovky si z parkovania ťažkú hlavu nerobia. Ich susedom to však robí vrásky na tvári. Takto vyzerá parkovanie na jednej z ulíc pri OD Centre. Upozornil naň Peter vo facebookovej skupine Karlovka

„Takéto parkovanie nás večer po návrate z práce veľmi teší. Už niekoľko týždňov,“ napísal v príspevku. Podľa Martina sa tam má značenie onedlho zmeniť podľa schváleného systému PAAS. Oponuje mu Matej, ktorý sa ho pýta, či PAAS vyrieši aroganciu ľudí. 

„Od roku 2021 žiadame namaľovať parkovacie boxy. Odpoveď starostky bola, že parkovisko patrí magistrátu. Tak čo je pravda?“ píše Katarína. Parkovacie boxy tam stále nie je sú. Obyvatelia si parkovacie čiary namaľovali svojpomocne. Ale ani tie niektorí rezidenti nerešpektujú.

„Hlavne, že oni zaparkovali, vy nemusíte. No a čo, veď sme v meste. Tu je všetko dovolené,“ myslí si Petra. Podobná situácia vzniká aj na Matejkovej. Potvrdila to miestna rezidentka Eva. Čo s takým parkovaním robiť a aké sú riešenia? O stanovisko sme požiadali aj mestskú časť.

„V tejto oblasti je parkovanie zaregulované zvislým aj vodorovným dopravným značením. Cez leto sa bude dopravné značenie vyznačovať podľa schváleného nového projektu organizácie dopravy KV2 v rámci PAAS. Začiatkom septembra sa plánuje spustenie celej parkovacej  zóny PAAS - KV2. V prípade porušenia dopravných predpisov je možné privolať hliadku mestskej polície, ktorá môže situáciu vyhodnotiť priamo na mieste,“ povedal pre Bratislavak.sk Branislav HELDES s referát pre komunikáciu s médiami a vzťahy s verejnosťou.

Prečítajte si viac: