Horor petržalských balkónov. Obyvateľov šikanujú holuby, ich zážitky sú ako zo zlej komédie


Foto: Horor petržalských balkónov. Obyvateľov šikanujú holuby, ich zážitky sú ako zo zlej komédie Foto: Facebook/skupina Bratislava - Petržalka

Nevítaní návštevníci miestnych balkónov vedia spraviť z príjemného dňa úplnú pohromu. Obyvatelia Petržalky opísali, ako im ich životy strpčujú holuby. „Prosím, viete niekto poradiť, kam sa obrátiť na problém s holubmi na terasách? Už je to neúnosné, v akom počte sa tu pohybujú. Nalietavajú na balkóny, dokonca v čase keď tam majiteľ rozvešiava bielizeň, umelohmotné havrany majú na háku, ďobkajú do nich a keď vidia, že sa nehýbu, pekne sa vedľa nich pousádzajú,“ napísala Eva na sociálnej sieti.

V noci ich na Evinom balkóne spí viac ako dvadsať. Dodáva, že rovnako pribúda aj počet exkrementov. „Plne súhlasím, rovnaký problém,“ dáva jej za pravdu Soňa. Holuby pristávajú na balkónoch, sadajú na okolité tyčky, klimatizácie či výklenky. „Nedá sa všetko zakryť a zaskliť...Vydávajú zvuky a budia od piatej ráno, šíria choroby,“ dodáva.

Hororový zážitok mal sused Petra, ktorý nebol doma dva mesiace. „Udomácnili sa mu na loggii - vyniesol potom odtiaľ cca dve vedrá trusu…“ vraví. Ako sa proti holubom brániť? Viacerí susedia boli nútení nainštalovať sieťky. 

„My máme zasklený balkón, otvorený cca na 30 centimetrov z obidvoch krajov a vleteli mi nie raz dnu. Majitelia bytov naokolo majú sieťky, tie kovové pichliače, vrtuľníky a kadečo iné, no je x neobývaných bytov a práve toto je asi všade problém. Tam sa usádzajú, odtiaľ ich nemá kto plašiť, cítia, že tam nie je pohyb,“ hovorí ďalšia z diskutujúcich.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: