Na Zlaté Piesky budú od pondelka opäť premávať električky. Projekt Vajnorskej radiály sa blíži ku koncu


Foto: Na Zlaté Piesky budú od pondelka opäť premávať električky. Projekt Vajnorskej radiály sa blíži ku koncu Foto: Redakcia

Dobré správy Bratislavčanov! Na Zlaté Piesky sa opäť vrátia električky. Hlavné mesto obnoví premávku linky 4 už v pondelok 27. mája. Na úseku Jurajov dvor – Zlaté Piesky boli vymenené štyri kilometre koľají a dokončovacie práce stále prebiehajú. Dosádzajú sa bukovice, obrubníky či prídlažby. 

Obnovili sa tiež zastávky Jurajov dvor, Vajnorská, Shopping Palace či Zlaté piesky. Na poslednej z nich pribudne aj zelený prístrešok. Bratislavský župan Juraj Droba potvrdil, že v kraji cítiť nárast automobilovej dopravy, ktorá spôsobuje nemalé kolóny. 


„Riešením je podpora koľajovej dopravy, a to železničnej aj električkovej. Ak chceme motivovať ľudí, aby cestovali verejnou dopravou, mala by byť komfortná a atraktívna. Projekt vajnorskej električkovej radiály je jedným z takých, vďaka ktorým dokážeme pritiahnuť ľudí do verejnej dopravy,“ vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.


Na projekt boli využité peniaze z eurofondov. Oprava Vajnorskej radiály je ukážkový projekt. Od začiatku sa tu skutočne intenzívne pracovalo, najťažšiu, prvú časť radiály sa podarilo dokončiť v rekordnom termíne a vďaka pokračujúcemu veľkému úsiliu budú môcť cestujúci už o pár dní využívať modernú, bezpečnejšiu, rýchlejšiu a aj tichšiu trať,“ povedal primátor Matúš Vallo.

Novinkou na Vajnorskej radiále sú aj nové elektronické informačné tabule. Farebne rozlišujú jednotlivé linky a okrem toho dokážu zobrazovať mimoriadne udalosti v premávke. Vidieť ich môžete už na zastávkach Odborárska, Magnetová či Jurajov dvor. Celkovo bude nainštalovaných 12 tabúľ. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: