Situácia s premnoženými potkanmi na Šachorovej je neúnosná, hovorí starosta Vajnor Vlček


Foto: Situácia s premnoženými potkanmi na Šachorovej je neúnosná, hovorí starosta Vajnor Vlček Foto: unsplash.com

Vo Vajnoroch sa vo veľkom premnožili potkany. Starosta Michal Vlček tvrdí, že je situácia na súkromnom pozemku na Šachorovej ulici katastrofálna. Mestská časť podala podnet na Regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

Pracovníčku úradu na mieste osobne doviedol sám starosta. „Dostal som prísľub, že úrad v rámci ich kompetencií podnikne príslušné kroky a opatrenia. Využívame a využijeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii, aby urýchlili svoje kroky. Rozumieme oprávneným obavám ľudí a rovnako nechceme, aby sa situácia zhoršil, zobrali sme veci do vlastných rúk aj nad rámec našich kompetencií,“ hovorí Vlček.

Premnožené potkany sú výsledkom nedbanlivosti jedného z obyvateľov. To situáciu komplikuje, pretože v takomto prípade samospráva nemá prístup na súkromný pozemok, riešiť to môžu len štátne orgány. „Ihneď po zistení problému sme sa skontaktovali s majiteľom pozemku a aspoň sme dohodli obmedzený prístup na pozemok. Tento stav nie je na vyriešenie problému ideálny, keďže deratizáciu v takomto rozsahu potrebujeme vykonávať niekoľkokrát denne a dokonca opakovane,“ informuje Vlček. 

Samospráva sa rozhodla na vlastné náklady objednať veľkokapacitný kontajner, ktorý budúci týždeň k domu pristavia. Majiteľa vyzvali, aby doň dal všetok odpad. 

Prečítajte si viac: