Nočný incident Andreja Danka na pumpe mohol vyzerať inak. O detailoch nočnej drámy prehovoril Šeliga


Foto: Nočný incident Andreja Danka na pumpe mohol vyzerať inak. O detailoch nočnej drámy prehovoril Šeliga Foto: Google Maps, Facebook/Andrej Danko

V piatok podvečer Bratislavak.sk priniesol exkluzívnu informáciu, že predseda SNS Andrej Danko mal v deň atentátu nočný incident na benzínovej pumpe s ďalším zákazníkom. Zuzana Škopcová z tlačového oddelenia SNS vtedy uviedla, že malo ísť o pár sekundovú slovnú potýčku a akékoľvek iné informácie sú nepravdivé.

Poslanec NR SR za stranu Demokrati Juraj Šeliga dnes uverejnil príspevok na sociálnom médiu, v ktorom hovorí, že situácia sa odohrala inak. „Podľa svedkov opitý vyrazil veci z ruky mužovi, ktorý tam stál. ‚Čo čumíš,‘ provokuje Danko a o chvíľu mobil a cukríky letia vzduchom. Ochranka okolo, upokojovala situáciu,“ napísal v príspevku.

„Nie, dotyčný pán neoslovoval proaktívne Andreja Danka, čakal na rade k pokladni. Prišiel Andrej Danko, ako veľká voda a mal pocit, že môže všetko. Videli to predavačky, boli privolaní policajti, na pumpe sú kamery,“ objasňuje to, čo sa malo podľa jeho informácií naozaj odohrať o 23:01 hod. na benzínovej pumpe Slovnaft, ktorá sa nachádza v 53. kilometri R1.

Tieto informácie priniesol tesne pred odvysielaním diskusnej politickej relácie V politike na televíznom kanáli TA3. Andrej Danko v nej diskutoval s predsedom strany KDH Milanom Majerským. Šeliga v príspevku píše, že dúfa, že sa Danko počas nej za incident ospravedlní. Nič také sa však nestalo.


„Na jednej strane počúvame o pokoji, na druhej strane nám tu niektorí politici ako Andrej Danko hovoria, že oni sa už nebudú okúňať a idú do politickej vojny. Evidente sú opití mocou, niektorí aj inak,“ zhodnotil udalosti, ktoré nastali po atentáte na premiéra Fica v stredu v Handlovej. 

Nakoniec dodáva, že túto informáciu dostal a najprv jej nechcel veriť. Nakoniec však zmenil názor. „Hlúpe a neakceptovateľné je aj to, aby podpredseda parlamentu, opitý, vyrážal veci z rúk a dovoľoval si na obyčajného človeka, čakajúceho v rade na pokladňu. O to viac, keď je to v deň útoku na predsedu vlády,“ uzatvára Šeliga príspevok o Dankovom nočnom incidente.

Ešte v piatok nám polícia potvrdila podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. „Uvedenú udalosť zo dňa 15.5.2024 ku ktorej došlo na čerpacej stanici na R1 smer Trnava evidujeme ako podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podľa § 49 ods. 1 písm. d) zákona č. 372/1990 o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Vo veci je momentálne vykonávané objasňovanie, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie,“ informovala Bratislavak.sk hovorkyňa nitrianskej krajskej polícia Viktória Borloková. Podľa zákona sa takého priestupku dopustí ten, kto: „úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním.“ Za takýto priestupok možno uložiť pokutu do 99 eur.

S otázkami k novým informáciam od Šeligu sme opäť oslovili tlačové oddelenie SNS a správu budeme aktualizovať o stanovisko Andreja Danka. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: