Silvester a Nový rok opäť priviedol viacero zvierat do útulku, ak ich poznáte, neváhajte sa ozvať


Foto: Silvester a Nový rok opäť priviedol viacero zvierat do útulku, ak ich poznáte, neváhajte sa ozvať
Galéria: 11 fotiek
Foto: facebook.com/SlobodaZvierat.sk

Útulok Slobody Zvierat v Bratislave len za Silvestrovský večer a Nový rok prijal 21 psov. Iba 5 z nich malo čip, vďaka čomu sa mohli rýchlo vrátiť k majiteľom. Len polovicu nájdených zvierat si boli majitelia prevziať. 

[photo]412[photo]

Počas sviatkov odchytili na ulici 35 psov. Bohužiaľ, viacero zvierat bolo usmrtených. Jeden psík a mačky zomreli na cestách. 

Jedného psíka našli s tesne pritiahnutou reťazou na krku., ktorú nakoniec museli odpíliť. V prípade, že sa majiteľ nájde, bude otázne, či mu útulok zvieratko vydá. To sa rozhodne až po prešetrení prípadu. 

Aj napriek každoročným upozorneniam majiteľov psov, aby v týchto dňoch zvýšili opatrnosť a nechodili na dlhé prechádzky. sa počet zabehnutých a stratených zvierat stále zvyšuje. Viacero zvierat ešte stále nemá čip, ktorý je veľmi nápomocný predovšetkým pri strate domáceho miláčika. Jeho návrat z útulku domov je vďaka čipu rýchlejší.

Sloboda zvierat na svojo facebookovom profile zverejnila viacero fotiek nájdených zvierat.

Niektorí z nich sa už vrátili k svojim majiteľom, no nie všetci. Ak ste ich spoznali, môžete upovedomiť majiteľov. Ak vám patria, volať môžete na telefónne číslo útulku Polianky: 02 - 12187.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: facebook.com/SlobodaZvierat.sk