Počasie prekazilo dni Bratislavy. Nové mesto ruší program pod holým nebom aj otvorenie parku na Račianskom mýte


Foto: Počasie prekazilo dni Bratislavy. Nové mesto ruší program pod holým nebom aj otvorenie parku na Račianskom mýte Foto: Wikipedia

Človek mieni, počasie mení. Možno práve takúto vetu si povedali v bratislavskom Novom Meste. Cez víkend sa v celej Bratislave konajú obľúbené dni mesta a viaceré podujatia naplánovali aj priamo do ulíc, na námestia, či do parkov. Ak ste chceli jedno z nich navštíviť v Novom Meste, máte smolu. Samospráva 3 dni pred konaním akcie oznámila, že vonkajšie podujatie ruší. Dôvod? Nepriaznivé počasie.

„Z dôvodu aktuálne nepriaznivého počasia, ktoré nebude ideálne ani počas víkendu, sme dospeli k rozhodnutiu zrušiť kultúrny program mestskej časti na Bratislavských mestských dňoch určený pre exteriér. Slávnostné otvorenie parku na Račianskom mýte sa uskutoční v náhradnom termíne v máji, dátum včas upresníme,“ píše novomestská radnica na svojom webe.

Práve oficiálne otvorenie zrekonštruovaného parku na Račianskom mýte malo byť vlajkovou loďou osláv v Novom Meste.


Jedna z naplánovaných akcií však dostala zelenú aj napriek zlému počasiu. Ide o upratovanie bývalej železničnej stanice Filiálka. Samospráva uviedla, že „akcia sa zruší len v prípade silného dažďa či vetra.“

Na to, aké bude v sobotu počasie sme sa pozreli na stránke SHMÚ. Paradoxne, kým na väčšine územia Slovenska predpovedajú dážď, v Bratislave by malo byť len oblačno, s teplotou okolo 10 stupňov.

Zdroj: SHMÚSprávy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu