Novinár Marek Vagovič sa pustil do Rytmusa. Zíď z kratšej cesty, Bengoro


Foto: Novinár Marek Vagovič sa pustil do Rytmusa. Zíď z kratšej cesty, Bengoro Foto: koláž;Facebook/ Patrik "Rytmus" Vrbovský a Facebook/Marek Vagovič

Dlhoročný investigatívny novinár Marek Vagovič na sociálnom médiu uverejnil status, v ktorom odsudzuje nedávne kroky Rytmusa. Raper totiž počas posledných dní viackrát zviedol pozornosť na seba, keď počas moratória podporil Petra Pellegriniho či následne zverejnil číslo novinára za jeho nepríjemné otázky.


 „Keď som počul 20 rokov dozadu skladbu E.R.A., vyrazilo mi to dekel. Dodnes mám v aute aj tvoj prelomový album Bengoro, ktorý zbúral scénu a zadefinoval podobu slovenského hip hopu na generáciu dopredu,“ uviedol novinár na začiatku statusu. 

Ďalej pokračuje, že sa raper doteraz celkom správne nevyjadroval k politike na rozdiel od iných. Zároveň však dodáva, že s vplyvom prichádza aj zodpovednosť a myslí si, že verejne angažovaní ľudia, a najmä umelci, by si mali dávať pozor na svoje vyjadrenia.

„Podporou Petra Pellegriniho za prezidenta si prekročil pomyselný rubikon. Podobne ako kedysi Paľo Habera, ktorý hral pre HZDS, alebo Martin Nikodým či Katka Brychtová, ktorí moderovali mítingy Smeru. Tušíš vôbec, že Pellegrini je vážne podozrivý z korupcie? Vnímaš, že keď Fico výrazne zníži tresty gaunerom, bude sa ti človek, čo ti ukradne luxusný Maybach, rehotať do ksichtu, lebo vyviazne len s podmienkou?,“ odkazuje Vagovič spevákovi Rytmusovi. 


Ďalej sa ho pýta, ako môže s pokojným svedomím podporiť politikov, ktorí nesú minimálne nepriamu zodpovednosť za vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka, a zároveň vyvesiť Kuciakovu fotku počas koncertu v pražskej O2 Aréne.


„Neverím, že raper, ktorý celý život obchádza politiku oblúkom, zrazu len tak podporí kandidáta s pošramotenou povesťou. Z presvedčenia a vo veľmi dôležitých voľbách, v ktorých išlo tejto hulvátskej vláde o všetko. Niekto to možno spája aj s Bödörom v pozadí Oktagonu, ale skutočnosť môže byť prozaickejšia. Pravda sa zrejme ukrýva v projektoch, o ktorých si rokoval pred voľbami – iste celkom náhodou – na Úrade vlády. Neprepodkladám, že Fico alebo Pellegrini počúvajú tvoje albumy. Rovnako si nemyslím, že ste si tľapli úplne nezištne, hoci je pravda, že podporuješ aj charitatívne projekty. Toto však bude charita iná,“ píše v statuse Vagovič.

Odkazuje mu, že každý z nás musí niesť zodpovednosť za svoje slová a skutky. „Páliš všetky mosty aj svoju kariéru, ktorú si si prácne budoval. Cesta späť tak bude ťažká, ak nie nemožná,“ uzavrel status na sociálnom médiu a vyzval rapera, aby priznal celú pravdu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu