Rytmus sníva o ministerstve kultúry. A nie je to vraj žart


Foto: Rytmus sníva o ministerstve kultúry. A nie je to vraj žart Foto: Facebook/Patrik Rytmus Vrbovský

Stane sa raper ministrom kultúry? Rytmus s manželkou neprestávajú posledné dni prekvapovať, a raper najnovšie prezradil na sociálnej sieti svoje veľké plány. Či ide o vtip, alebo skutočné úvahy posúďte sami. Spevák tvrdí, že ide o skutočný plán. „Ja som zvyknutý, že sa ľudia smejú z mojich snov, ale áno, sú to reálne úvahy, pretože v kultúre/šoubiznise som dosiahol všetko. Dlhujem tejto krajine veľa, a preto viem, že je povinnosť starať sa o našu kultúru ako minister,“ napísal v instagramovom príbehu.

Najnovšia politická angažovanosť Rytmusa sa začala jeho podporou Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách. Počas moratória natočil video o tom, ako chce prezidenta, ktorý je za „suverénny štát“ a „nezavlečie Slovensko do vojny“, čo sú heslá Pellegriniho kampane. 

Aj keď Pellegrini počas volebnej noci tvrdil, že o žiadnej podpore nevie ani nič nedohadoval, onedlho vyšlon najavo, že pár dní pred zverejnením videa bol Rytmus na Úrade vlády. Keď sa ho na to novinár Aktualít tento týždeň dopytoval, zverejnil jeho telefónne číslo a ľudí vyzval, aby mu písali. Raper tvrdí, že návšteva sa mala týkať rómskych projektov a slobody slova. 

Podporu Petrovi Pellegrinimu vyjadrila aj jeho manželka Jasmina Alagič Vrbovská. Krátko po tom s ňou rakúska spoločnosť Rauch ukončila spoluprácu, čo vyústilo do sporu, ktorý chcela riešiť právnou cestou. Najnovšie tvrdí, že sa s rakúskou centrálou uzmierila.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu