Ficova vláda vyhlásila bojkot relácii Na telo. Bude to znamenať koniec Kovačiča v Markíze?


Foto: Ficova vláda vyhlásila bojkot relácii Na telo. Bude to znamenať koniec Kovačiča v Markíze? Foto: Facebook/ Na telo s Michalom Kovačičom, Robert Fico

Vláda Roberta Fica pristúpila k bojkotu relácie TV Markíza Na telo, ktorú moderuje ostrieľaný moderátor Michal Kovačič. Na telo je pritom dlhodobo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusiou. 

Ako informoval Denník N, lídri koaličných strán Hlas, Smer a SNS mali dospieť k zhode, že členovia vlády už nebudú navštevovať nedeľnú debatu televízie Markíza. Podľa informácií sa dohoda dotýka členov vlády a nie je isté, či sa nateraz vzťahuje aj na koaličných poslancov.

Celú situáciu odhalil dnes predpoludním na tlačovej konferencii minister Taraba, ktorý odmietol odpovedať redaktorovi Markízy s tým, že pre nich TV Markíza neexistuje. „Nebudeme chodiť do vašich politických debát, rozhodli sme sa tak na koaličnej rade. Keď zmeníte svoj koaličný postoj a názor, a dáte nám slobodu vyjadrovať sa, ako my chceme, tak potom,“ povedal.

Markíza nateraz v stanovisku uviedla, že relácia sa túto nedeľu odvysiela v štandardnom vysielacom čase o 13. hodine, hostí odkomunikujú ako zvyčajne a rozhodnutie šéfov koaličných strán nekomentujú. 


Ficova vláda sa kritickým otázkam vyhýba, preferuje alternatívu

Ministri súčasnej vlády, ktorý nesú politické tričko Smeru sa politickej relácii TV Markíza vyhýbajú už dlhší čas. Už pred pár mesiacmi pristúpili k tomu, že nebudú odpovedať na otázky „nepriateľských médiám,“ medzi ktoré zaradili napríklad Aktuality, Denník N, SME či samotnú Markízu.

Ministri aj najvyšší predstavitelia vlády za stranu Smer však v posledných mesiacoch často navštevujú alternatívne a dezinformačné médiá. Len pred pár týždňami bola na pretrase téma účasti ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) v programe interpolom hľadaného extrémistu a konšpirátora Dannyho Kollára. 

Otázka je, ako dlho vydrží v samotnej televízii Michal Kovačič, ak jeho reláciu bude vládna garnitúra dlhodobo obchádzať. Ficovej vláde už podobný pokus zbaviť sa nepohodlného moderátora vyšiel. Potom, čo pristúpili k bojkotovaniu relácie Na hrane z dielne TV JOJ, jej moderátorka Jana Krescanko Dibáková zmizla z televíznych obrazoviek. Netrvalo dlho a opustila aj samotnú televíziu. „Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane,“ povedala pri odchode.

Na vyjadrenie televízie Markíza čakáme a správu budeme aktualizovať.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu