- 3. apríl 2024 o 13:45
VIDEO: Psa im ukradol priamo z dvora rodinného domu. Páchateľa zachytila kamera
Psíčkari v Bratislave by mali byť na pozore. Majiteľka dvojročnej fenky nemeckého ovčiaka upozornila na muža, ktorý jej ukradol psa priamo z dvora rodinného domu. Prostredníctvom sociálnych sietí žiadala o pomoc pri hľadaní psa aj páchateľa.
K incidentu došlo v pondelok skoro ráno v mestskej časti Vrakuňa. O prípade informovala aj políciu, tá sa incidentom ihneď zaoberala. Majiteľka okrem fotografií fenky zdieľala aj videá, ktoré zachytávajú pohyb údajného páchateľa. Ten drží v jednej ruke bicykel, v druhej psa na vôdzke.
Podľa slov majiteľky páchateľ rozplietol pletivo pri dome a vylákal fenku von. Tam na ňu čakal s obojkom v ruke, na ktorý ju priviazal a zobral so sebou.
Záver príbehu je tentokrát šťastný. Majiteľka sa z dvojročnej Inky tešila už na druhý deň. Po dôkladnom policajnom prešetrení a pomoci susedov majiteľky sa domáci miláčik dostal späť do rodiny. Majiteľka si poňho bola v Chorvátskom Grobe, ktorý sa nachádza zhruba 15 kilometrov od sídliska Vrakuňa.
Ľudia upozorňujú na časté odcudzenia práve plemien nemeckého ovčiaka, prípadne iných veľkých psov. Súvisí to pravdepodobne s tým, že ich ďalej využívajú na obchod. Podľa niektorých ich môžu páchatelia zneužívať aj na zápasy. „Aj to je možné, že na objednávku ukradol psa a on dostane za krádež prachy, ktoré si môže vypiť v krčme alebo na drogy. Robia to takýmto spôsobom, že pozornosť ľudí koncentrujú na iného, zatiaľ čo oni môžu zostať v inkognite,“ polemizovala Marta v príspevku na sociálnej sieti.
Ako predchádzať podobným prípadom, kedy vám zmizne pes priamo z dvora? Psíčkari radia.
- Psa by ste nemali nechávať osamote, či už vo dvore, voliére alebo v búde pre psa.
- Zaobstarajte si kameru, ktorá vás bude informovať o každom pohybe na pozemku.
- Nenechávajte psy uviazané kdekoľvek na verejných priestranstvách a neodchádzajte od nich.
- Zadovážte im GPS.
Minútky zo Slovenska
- 14:00 Obec Čierna Voda smúti, zomrela dlhoročná učiteľka na miestnej základnej škole, Annamária Pálfi
- 13:37 Maroš Kramár sa na Slnku v sieti neudržal: Dosť bolo Fica! odkázal STVR aj vláde, kto ďalší sa pridal?
- 13:30 Žilinské divadlo otvára nadčasové otázky manželstva a žiarlivosti v tragikomédii Kreutzerova sonáta/Čia vina?
- 13:30 FOTO: Vnadiská pri obciach Lemešany a Komjatná lákali medvede. Po upozornení ich odstránili, riziko však pretrváva
- 13:29 Obyvatelia Krupiny varujú pred mužom, ktorý prespal na povale cudzieho domu, niektorí ho poznajú
- 13:14 VIDEO: Desivá kolízia, pri ktorej tuhne krv v žilách. Chlapec vbehol pod auto, stáli pri ňom všetci strážni anjeli
- 13:13 Na výjazde z Košíc došlo k vážnej dopravnej nehode, jedno z áut skončilo na streche a zasahujú všetky záchranné zložky
- 13:00 Ulice Trnavy v sobotu zaplnia cyklisti. Pripravte sa na dopravné obmedzenia aj zmeny liniek MHD
- 13:00 Hliadka mestskej polície v Košiciach spozorovala pri kontajneroch mladého muža, rozhodla sa ho skontrolovať, čo zistila?
- 13:00 Je cvičenie tvojou vášňou? V štúdiu Pilates na Poštovej hľadajú nové posily
- 12:58 FOTO: Hasiči zasahovali pri požiari kamióna na D1 v okrese Považská Bystrica, vodič stihol z kabíny uniknúť
- 12:35 FOTO: Ikonická sakurová aleja v Nitre už rozkvitla. Roky láka nielen miestnych fotografov, pokochajte sa zábermi aj vy
- 12:30 Hrôzostrašný požiar pri Medzilaborciach. Rodina vyskakovala z horiaceho domu cez okno, všetko zhorelo do tla
- 12:30 FOTO: Rodáčka z Detvy zaujala vďaka silnému príbehu. Škola, ktorú kedysi obchádzali, dnes patrí medzi najlepšie v Česku
- 12:30 Tunel Višňové má pred sebou jarnú údržbu. Poznačte si tento termín, obchádzka pôjde cez Strečno