- 4. apríl 2024 o 16:30
Krčmu U Waltera v Krasňanoch zbúrajú. Výstavba bytovky však obyvateľov rozdeľuje
V Starých Krasňanoch má vzniknúť na križovatke ulíc Hubeného a Vrbenského nový bytový dom. Nahradí krčmu U Waltera, alebo ako ju poznajú miestni, Krasňanskú kúriu, ktorá bude zbúraná. Za výstavbou bytovky stojí spoločnosť Monaq Leasing. S výstavbou by chcela začať už budúci rok.
Búranie Krasňanskej kúrie hneď medzi občanmi rozbúrilo vášne. Výstavbu kritizoval ešte v roku 2021 aj starosta Rače Michal Drotován. Mestská časť plánovala vo vedľajšej budove vytvoriť zázemie pre seniorov a knižnicu a tvrdí, že pred vydaním súhlasu Magistrátu Drotována nikto neoslovil. Starosta tiež tvrdí, že spoločnosť zatiaľ nezískala žiadne územné rozhodnutie, ani stavebné povolenie.
Nespokojní občania a búranie knižnice
„Nakoľko sa má celý objekt reštaurácie búrať, dohodli sme sa s touto firmou, že na ich náklady zbúrajú zároveň aj budovu bývalej knižnice, ktorá je v správe Mestskej časti Rača. Na fotografiách ide o objekt s bielou fasádou - po dlhých rokoch je v stave, že sa dá iba zbúrať,“ napísal na začiatku marca. Zároveň dodal, že diskutujú o ďalšom využití pozemku.
Medzi rezidentmi sa však nájdu aj zástancovia výstavby. „Ako neviem, či to bude zmena k horšiemu. Okolie Waltera a knižnice vyzeralo posledné roky strašne,“ tvrdí Martin pod príspevkom na sociálnej sieti. „Situácia v Krasňanoch ja taká že tu hrozí výstavba ďalších domov,“ tvrdí zas Miro. S pribúdajúcimi bytovými domami sú nespokojní viacerí rezidenti. „Krása, všetko zastavať. A pritom to bolo veľmi príjemné miesto. A nádherná Krasňanská kúria,“ napísal Ján.
Minútky zo Slovenska
- 09:00 FOTO: Za jediný deň precestujete celé Slovensko, park miniatúr v Podolí odhaľuje hrady a zámky tak, ako ich už neuvidíte
- 09:00 FOTO: Videli ste už v lese veľké oválne diery v stromoch? Odborníci vysvetľujú, aké tajomstvo sa za nimi skrýva
- 09:00 V Bytči sprístupnia unikátny vojnový bunker. Roky bol zasypaný, teraz sa zmení na atrakciu s oddychovou zónou
- 09:00 Pozor, tieto autá môžu byť nebezpečné! SOI zverejnila zoznam, majitelia tátošov by mali okamžite konať
- 08:15 Žilinská polícia varuje pred premysleným podvodom. Žena „investovala“ 12-tisíc eur, zobrali na ňu aj pôžičku
- 08:15 FOTO: Colníci zaistili v trenčianskej trafike veľké množstvo podozrivého prášku, mladík skončil s obvinením
- 08:15 Obec pri Trnave varuje pred podozrivými osobami, ponúkajú asfaltové práce. Svedkovia hovoria aj o nátlaku
- 08:15 V Prešove sa bude konať protest za urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty R4. Termín ukončenia sa má posunúť o rok
- 08:15 S poslancom Lacom Mazánom (†49) z Dvorov nad Žitavou, ktorý zahynul po zrážke s kamiónom, sa rozlúčia aj motorkári
- 08:15 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 08:15 Na košickom Jazere rastie niečo nové, šikovný sused pripravil pre ostatných zaujímavú vizualizáciu. Čo oni na to?
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...