U kožnej lekárky z UNB v Ružinove našli lieky za 120-tisíc eur. Po jej vyhodení ju nemá, kto nahradiť


Foto: U kožnej lekárky z UNB v Ružinove našli lieky za 120-tisíc eur. Po jej vyhodení ju nemá, kto nahradiť Foto: unb.sk

V ambulancii kožnej lekárky z univerzitnej nemocnici v Ružinove sa našli lieky za približne 120-tisíc eur. Podľa spravy.rtvs.sk ich mala podávať pacientom, ktorí sú odkázaní na biologickú liečbu. Ako uviedol jeden z jej pacientov, lieky im naordinovala bez výdajného lístka, receptu či potreby ísť si ich prevziať do lekárne.

Pacientom sa jej štýl práce páčil, keďže všetko fungovalo rýchlo. Iný pohľad však na to má vedenie UNB, ktoré tvrdí, že v chladničke skladovala lieky, ktoré tam vôbec nemali byť, a ktoré nepatrili ani nemocnici. Zároveň išlo o príliš veľké množstvo týchto liekov. UNB preto s doktorkou ukončila pracovný pomer.

Pacienti musia chodiť do inej nemocnice

Jej pacienti, celkovo ide o 150 ľudí, budú musieť chodiť na podávanie biologickej liečby do nemocnice v bratislavskom Starom Meste. Vyhodenú doktorku totižto nemá, kto nahradiť. Niektorí z pacientov by liek mali dostať už o pár dní, termín však ešte všetci nedostali.


„Prebieha tu odovzdávanie zdravotnej dokumentácie a elektronických záznamov pacientov, takže chvíľu to ešte potrvá. Môžeme uistiť všetkých týchto pacientov, že určite dostanú včas a adekvátnu zdravotnú starostlivosť,“ doplnila pre RTVS hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Nemocnica sa v súčasnosti snaží nájsť za prepustenú lekárku náhradu. Kedy by pacienti mohli opäť chodiť za liečbou do Ružinova, vedenie zatiaľ povedať nevie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu