Z Petržalskej nemocnice z gastroenterologickej kliniky odchádza 22 zdravotníkov


Foto: Z Petržalskej nemocnice z gastroenterologickej kliniky odchádza 22 zdravotníkov Foto: unb.sk

Niekoľkí lekári a zdravotnícky personál z gastroenterologickej kliniky v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke podali koncom januára výpovede. Ide o 11 lekárov, tri endoskopické sestry, štyri ambulantné sestry, jednu praktickú sestru, dvoch pomocných pracovníkov v zdravotníctve a jedného pracovníka pre zdravotnú dokumentáciu.

Podľa informácií od Univerzitnej nemocnici Bratislava všetci zamestnanci prestúpia do Nemocnice svätého Michala v Bratislave. Od 1. apríla tak petržalská nemocnica príde o 22 zamestnancov. UNB sa v súčasnosti už snaží nájsť nových pracovníkov, aby zdravotná starostlivosť na klinike bola zachovaná v plnom rozsahu.

Univerzitná nemocnica tvrdí, že toto zrejme organizované konanie výrazne ovplyvní a zasiahne pracovnú činnosť na pracovisku. Rovnako to prinesie negatívny dosah vo vzťahu k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti pacientom ošetrovaným, ale aj vo vzťahu k študentom medicíny.

Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke však pokračuje v rokovaniach so zamestnancami, ktorí podali výpovede, a zároveň sa intenzívne snaží o získanie nových. Snahou vedenia UNB spolu so Slovenskou zdravotníckou univerzitou je pracovisko zachovať vo vzťahu k pacientom, ako aj k študentom medicíny, keďže gastroenterologická klinika je významnou výučbovou základňou.


Na tlačovej konferencii ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a riaditeľa Nemocnice sv. Michala Ladislava Kužela odznelo, že odchod zdravotníkov z gastroenterológie nie je hromadný. Minister vnútra dodal, že odchod zdravotníkov komunikoval s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou. Tvrdí, že nejde o kradnutie lekárov, s ministerkou budú o tejto situácií ešte komunikovať.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu