Mesto Bratislava pokračuje v rekonštrukcii a modernizácii legendárnej Plavárne Pasienky. Cieľom magistrátu je obnoviť 50 metrový krytý bazén v meste, ktorý by mal byť energeticky úspornejší, bezpečnejší a komfortnejší. Pôjde tak o modernú plaváreň hodnú mesta v 21. storočí.
Opravovať a modernizovať sa bude bazénová technológia zo 70. rokov, ktorá už bola v zlom stave. Mesto ju plánuje kompletne vymeniť. Na mieste sa už nachádzajú štyri nové gravitačné filtre a protiprúdové výmenníky. Rekonštruovaná bude aj samotná bazénová hala vrátane tribúny.
V súčasnosti sa robí druhá polovica stropných podhľadov, sanácia stĺpov a stien vrátane výmeny obkladov podľa návrhov syna pôvodného architekta plavárne. Vedenie mesta predpokladá, že nová plaváreň by sa mohla opäť otvoriť už toto leto.
„Je pre nás veľmi dôležité, aby mali Bratislavčanky a Bratislavčania lepšie podmienky na šport, aj ten amatérsky, aj ten profi, aj na zemi, aj vo vode. Ďakujem Ladislavovi Križanovi a viceprimátorke pre šport Lenka Antalova Plavuchova,“ napísal primátor mesta Bratislava Matúš Vallo na sociálnej sieti. Projekt na opravu plavárne bol finančne podporený z príspevkom z Fondu na podporu športu STaRZ Bratislava.