VIDEO: Erik Kaliňák naháňal Milana Leška v bratislavských uliciach. Konfrontovali sa pred divadlom DPOH


Foto: VIDEO: Erik Kaliňák naháňal Milana Leška v bratislavských uliciach. Konfrontovali sa pred divadlom DPOH Foto: Facebook/Erik Kaliňák

Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák chodí po bratislavských uliciach s kamerou. Zastavil tak už Mariána Leška, bývalého poradcu prezidentky, ktorý aktuálne pôsobí ako komentátor. Keďže mladého Kaliňáka označil po zmanipulovaných nahrávkach za kriminálneho luhára, ten sa ho rozhodol konfrontovať priamo na ulici. „Keďže viem, čo robím a narozdiel od pána Leška sa neživím šírením klamstiev, vedel som, že opäť raz trepe,“ tvrdí Kaliňák vo videu.

Naháňačka v uliciach

Kaliňák si na Mariána Leška počkal vo štvrtok po mediálnej diskusii pred služobným vchodom bratislavského Divadla P. O. Hviezdoslava. „Bolo to niekoľko mužov, z ktorých som v tej rýchlosti spoznal len pána Erika Kaliňáka. Svietili na mňa kamerou, natáčali si ma a pán Kaliňák začal na mňa rozprávať,“ povedal Leško pre denník N.

Kaliňák Leška naháňal s kriminálnou expertíznou správou, ktorá mala dokazovať manipuláciu nahrávok. „Tu mi len ukážte na základe čoho to tvrdíte. Kam utekáte?“ pýtal sa Leška. Ten na jeho dotazy nereagoval a otočil sa mu chrbtom. Neskôr mladému Kaliňákovi odkázal, že ak naberie odvahu na diskusiu, ktorá sa nebude odohrávať na večernej ulici, rád na ňu príde.


Politici nastavujú novinárom červené čiary

Vo štvrtok sa strana Smer-SD rozhodla podať trestné oznámenie na ďalšieho komentátora, Milana M. Šimečku, ktorý je otcom lídra Progresívneho Slovenska, Michala Šimečku, „Tento premiér malého národa, zbabelého, ktorý nikdy nebojoval je pre nás niečo, čo nemôžeme akceptovať,“ napísal Šimečka v komentári, za ktorý ho strana žaluje.

„Dnes sme tu kvôli tomu, aby sme pomohli nastaviť nejaké červené čiary, čo si môžu a nemôžu novinári dovoliť,“ uviedol na tlačovej konferencii vedúci Úradu vlády Juraj Gedra.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu