Areál hier Radosť v Ružinove pri Štrkoveckom jazere čiastočne revitalizujú


Foto: Areál hier Radosť v Ružinove pri Štrkoveckom jazere čiastočne revitalizujú Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Areál hier Radosť Štrkovec v bratislavskom Ružinove by sa mal čiastočne revitalizovať. Mestská časť vyhlásila na dodanie a montáž hracích prvkov tender za vyše 125-tisíc eur. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk, ktorú zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Zákazka sa týka existujúceho priestoru určeného pre hru a aktívny oddych detí a obyvateľov v rámci športovo-oddychového areálu pri Štrkoveckom jazere.

„Zámerom verejného obstarávateľa je v dôsledku nevyhovujúceho technického stavu existujúcich hracích prvkov ich demontáž a nahradenie novými certifikovanými hernými prvkami,“ uviedla mestská časť Ružinov vo výzve.

Tento krok bude dočasný, keďže vedenie Ružinova plánuje komplexnú rekonštrukciu celého areálu. Dovtedy je podľa samosprávy potrebné areál prispôsobiť tak, aby sa dal bezpečne využívať.

„Nové herné prvky budú osadené tak, aby bola možná ich následná demontáž pred realizáciou celkovej rekonštrukcie areálu a zároveň ich bolo možné opätovne využiť a osadiť v iných areáloch a pozemkoch,“ doplnila MČ Ružinov s tým, že lehota na predkladanie ponúk je do 21. februára. Upozornil na to Bratislavský samosprávny kraj.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu