VIDEO: Bývalý advokát zo Súdnej siene zachytil hrozivú nehodu. Auto na Ružinovskej nabúralo priamo do električky
Bývalý kandidát na starostu Vrakune Juraj Štubniak zverejnil na sociálnej sieti video hrozivej nehody na Ružinovskej ulici, ku ktorej došlo v stredu o 9:45 hod. Okrem komunálnej politiky ho verejnosť môže poznať aj ako nekompromisného advokáta zo Súdnej siene.
Pri zastávke Súmračná vošla vodička sivého osobného auta náhle do dráhy električke číslo 9. Jej vodič už ubrzdiť nedokázal a zrazil sa s autom, ktoré mu vošlo do dráhy. „Električka je silný protivník, snáď to bude poučením do budúcna,“ napísal Štubniak.
Niektorí vodiči priznali, že sa s nehodami v tomto úseku stretávajú častejšie, než by chceli. „Toto by som nenazýval poučením do budúcna…. Jazdím tadiaľ z / na firmu a toto je na dennom poriadku, otázkou bolo, kto to schytá skôr,“ hovorí jeden z nich. A nebol jediný.
„Presne tu, pred pár rokmi takto vošiel autom sused, ktorý býva pod nami pred električku ktorú riadil sused, ktorý býva vedľa nás,“ vraví miestna rezidentka.
Aj napriek tomu, že nehoda pôsobila hrôzostrašne, nikto sa pri nej našťastie nezranil. „Predmetná udalosť bola zaevidovaná útvarom odboru dopravných nehôd krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave ako škodová udalosť,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Katarína Bartošová.
Bratislavak.sk získal aj stanovisko DPB. „V stredu predpoludním došlo na Ružinovskej ulici k nehode, pri ktorej vodič osobného auta pri vjazde na električkový pás prehliadol súbežne jazdiacu električku a náhle vošiel do jej jazdnej dráhy. Vodič električky vzhľadom na krátku vzdialenosť už nedokázal zrážke zabrániť. V dôsledku zrážky bola približne 10 minút prerušená premávka električkovej linky 9 na Ružinovskej v smere na Astronomickú,“ uviedol hovorca Jozef Vozár.
Minútky zo Slovenska
- 13:30 VIDEO: Fotograf nechal kameru vo Veľkej Fatre. Pózoval mu medveď, vlk, líšky, diviak a dokonca aj kamzíky
- 13:20 FOTO: Toto zostalo z obľúbeného levického kúpaliska, ktoré bolo kedysi živým miestom, ľudia vyčítajú úpadok aj mestu
- 13:00 Na rad prišiel ďalší most v Ploskom, pre rekonštrukciu ho uzavrú na niekoľko mesiacov. Kadiaľ povedie obchádzka?
- 13:00 Dubnica otvára viacero dobrovoľníckych príležitostí, hľadá ľudí na pomoc seniorom, knižnici aj mestským projektom
- 13:00 FOTO: Pri Belianskom rybníku pribudli nové toalety, polepšia si tak turisti aj cyklisti
- 13:00 FOTO: Čo bude s Námestím mládeže vo Zvolene? Obyvatelia prišli s viacerými návrhmi ako priestor oživiť
- 12:35 VIDEO: Cyklisti v Martine zrazili korčuliarku. Mladú ženu nechali so zlomenou sánkou ležať na zemi a ušli
- 12:16 Spadnutý strom komplikuje dopravu pod Tatrami, cesta je prejazdná len v jednom pruhu
- 12:11 Hľadá sa mladučká Simonka zo Smrečian. Zmizla počas víkendovej noci, nikto nevie, kde môže byť
- 12:00 V Trenčíne budú kvitnúť lekná, na Hviezdoslavovej vybudovali tri jazierka v unikátnej kombinácii
- 12:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 11:30 Pokus o vraždu v Trebišove: Muž utrpel vážne zranenia, podozrivého zadržali
- 11:30 Sestrička zo žilinskej nemocnice získala prestížne ocenenie. Za čo si ho zaslúžila?
- 11:11 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete najnovšie informácie o výskyte medveďov. Čo všetko tam bude?
- 11:00 Cyklisti z Hlohovca sa dočkajú, Hlohovec a Sereď spojí bezpečný 7,6 km dlhý úsek po hrádzi Váhu