Karnevalová maska Danka so semaforom z Dúbravky rozhádala rodičov. Čo poviete?


Foto: Karnevalová maska Danka so semaforom z Dúbravky rozhádala rodičov. Čo poviete? Foto: Facebook/Politika na Slovensku

Obdobie fašiangov pomaly vrcholí a detské karnevaly si vo veľkom užívajú aj školáci, ktorí na ne chodia v jedinečných maskách a kostýmoch. Nejeden rodič sa pri výbere a príprave správnej masky poriadne zapotí, nakoľko ide často o akciu spojenú s cenou za najlepšiu masku. Rodičia jedného dieťaťa nezaháľali a rozhodli sa pri výbere masky využiť nedávny dopravný incident Andreja Danka, počas ktorého za doteraz nejasných okolností narazil v bratislavskej Dúbravke do semaforu. V diskusii na internete však maska okamžite vyvolala medzi rodičmi aj nerodičmi rozporuplné názory a hádky.

Pod fotografiou kostýmu, ktorú uverejnila facebooková stránka Politika na Slovensku, vyjadrili mnohí používatelia svoje názory. Podľa niektorých politika do školy nepatrí. „Rodičia sa môžu hanbiť. Zaťahovať do toho deti. On vlastne vie, kto je to Danko a prečo má v ruke semafor?“ uviedla používateľka Marianna. 

V negatívnych reakciách používatelia tiež ľutujú dieťa a tvrdia, že za túto masku ho budú spolužiaci šikanovať. „Teraz budú mladého volať do konca života Danko. Rodičia tomu dali.“ Podľa používateľa Michala je masiek v parlamente dosť, a to ani nemusí byť karneval. 

No sú aj takí, ktorým sa nápad na kostým páči. „Kde tú masku kúpim?“ opýtal sa pod príspevkom Martin. No a používateľka Marta pod príspevkom uviedla, že ešte lepší nápad by bol bobkový list.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu