Pre protivládny protest pri Národnej rade budú obmedzené niektoré cesty v Starom Meste


Foto: Pre protivládny protest pri Národnej rade budú obmedzené niektoré cesty v Starom Meste Foto: Facebook/Mestská polícia Bratislava

Mestská polícia Bratislava, ktorá bude dozerať na bezpečný priebeh stredajšieho opozičného protestu, upozorňuje na obmedzenia v doprave v okolí Národnej rady Slovenskej republiky. Už pred 17:00 hod. nemusí byť možné prejsť osobnými autami cez Palisády na Mudroňovu ulicu.

Verejná doprava bude s veľkou pravdepodobnosťou obmedzená už pred plánovaným začiatkom podujatia. Mestská polícia zároveň vyzýva vodičov, aby rátali so zvýšeným počtom chodcov a možnými zdržaniami. Ak sa dá vyhnúť prejazdu Starým Mestom v čase pred, počas alebo po proteste, spravte to.

Mestská polícia navyšuje počet hliadok a posilňuje dozor nad ulicami aj prostredníctvom Mestského kamerového systému. Oblasť námestia budú policajti kontrolovať aj z výšky prostredníctvom dronu. Ľudí, ktorí sa s posolstvom protestov nestotožňujú, vyzývajú, aby sa zdržali antikampaní počas samotného priebehu zhromaždenia.


„V prípade, že ste svedkom protiprávneho správania alebo sa cítite ohrození, oslovte najbližšiu hliadku alebo kontaktujte mestskú políciu prostredníctvom linky 159,“ napísala Mestská polícia Bratislava na sociálnej sieti


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: