Mladé dievčatá mali predávať na západe Slovenska na sex. Polícia zadržala dvoch Slovákov


Foto: Mladé dievčatá mali predávať na západe Slovenska na sex. Polícia zadržala dvoch Slovákov
Galéria: 2 fotky
Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru zadržali počas akcie Amadeus páchateľov obvinených z obchodovania s ľuďmi, sexuálneho zneužívania a ohrozenia mravnej výchovy mládeže.

Podľa zistení polície mali títo obvinení obchodovať s maloletými dievčatami. Zlákali ich a následne predávali za účelom poskytovania sexuálnych služieb na území západného Slovenska a v Rakúsku. 

Polícia v spolupráci so zásahovou jednotkou Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance zadržali tri osoby, z ktorých jeden je Rakúšan a dvaja sú Slováci. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii na základe dôkazov vzniesol obvinenie voči týmto mužom.

„Následne spracoval podnet na väzobné stíhanie osôb, pričom dve osoby sú stíhané väzobne a u jednej osoby bola väzba nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka s využitím technického prostriedku na určenie polohy a pohybu kontrolovanej osoby,“ napísalo Prezídium Policajného zboru na sociálnej sieti s tým, že obvineným hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu