Petržalská rapová skupina navštívila väznicu. Odsúdených si okamžite získali


Foto: Petržalská rapová skupina navštívila väznicu. Odsúdených si okamžite získali Foto: Facebook/Zbor väzenskej a justičnej stráže

Členovia rapovej skupiny L.U.Z.A. opäť po piatich rokoch navštívili bratislavskú väznicu. Čis T, Slipo a DJ Hajtkovič odohrali odsúdeným väzňom koncert. Ich príchod sa nezaobišiel bez reakcie. Práve naopak, vyvolal vlnu nadšenia a bujarý potlesk. 

Odohrali svoje najnovšie skladby ako Priamo z Petržalky II., Moje Mesto a Každý kto ma pozná. Nevynechali ale ani staršie piesne ako Akcia jasná či Večer s Lúzou. Odsúdení sa dobre bavili a niekoľko z nich sa k rapu dokonca pripájalo.„Sympatie odsúdených, ale aj obvinených si naši hostia získali svojím neformálnym a priateľským vystupovaním,“ napísal na sociálnej sieti Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Po skončení koncertu sa všetci traja podpísali do kroniky ústavu. „Ďakujeme za možnosť vniesť trochu kultúry do týchto končín a zaspomínať si so starými pesničkami na staré časy,“ píšu v odkaze. Atmosféra bola podľa nich lepšia ako počas niektorých koncertov v kluboch.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu