- 13. december 2025 o 16:10
Zomrel dlhoročný poslanec Smeru Vladimír Matejička (†69). Podľa Richarda Rašiho nechal stopu vo verejnom živote
Vo veku 69 rokov zomrel dlhoročný poslanec za stranu Smer-SD Vladimír Matejička. Na sociálnom médiu o tom informoval minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) a predseda Národnej rady Slovenskej republiky Richard Raši (Hlas-SD).
„Je mi veľmi ľúto, že nás dnes opustil náš dlhoročný kolega Vladimír Matejička. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť dcére Zuzane a celej rodine,“ napísal minister Kamenický s tým, že mu želá, aby odpočíval v pokoji.
Richard Raši na neho spomína ako na korektného kolegu a človeka, ktorý nechal stopu vo verejnom živote. „Zároveň je to bolestná strata pre našu kolegyňu Zuzanu Matejičkovú a jej rodinu. Vyjadrujem úprimnú sústrasť a prajem veľa síl v tomto ťažkom čase,“ dodal.
Vladimír Matejička pochádzal z Komárna a kedysi pracoval ako technik, informujú tvnoviny.sk. Podľa Denníka N mal v čase svojho politického pôsobenia medzi rokmi 2006 a 2020 blízko k bývalému ministrovi kultúry za Smer-SD Marekovi Maďarovičovi.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. VIDEO: Novorodenecké dvojičky zo Spišskej roztopia vaše srdce, braček spoznal svoju sestričku v prvej sekunde