Od februára pribudli v Ružinove parkovacie miesta pre návštevníkov a aj na krátke zastavenie


Foto: Od februára pribudli v Ružinove parkovacie miesta pre návštevníkov a aj na krátke zastavenie Foto: Facebook/Bratislava - hlavné mesto SR

Mesto Bratislava priznalo, že v rámci Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS) sa snaží zlepšovať služby a a prispôsobovať ich potrebám obyvateľov. Na ulici Priekopy, v zóne RU1 v Starom Ružinove sa od štvrtka 1.februára zaviedli v spolupráci s mestskou časťou parkovacie miesta pre návštevníkov.

Po novom tak miesta, ktoré boli pôvodne vyhradené len pre rezidentov, budú slúžiť aj návštevníkom lokality, napríklad aj miestneho zdravotného strediska. Mesto dostávalo spätné väzby, že je tu treba zaviesť parkovanie pre návštevníkov. Magistrát preto vyriešil vlastnícke vzťahy v tejto lokalite, čím sprístupnil parkovacie miesta na ulici Priekopy návštevníkom.

Parkovanie bude spoplatnené od pondelka do piatka v čase od 14:00 do 6:00 hod. sumou 1,50 eur za hodinu, rovnako, ako vo zvyšku zóny RU1. Pribudli aj značenia nových parkovacích miest medzi ulicami Priekopy a Prešovská, pozdĺž Bajkalskej ulice, vďaka čomu sa počet parkovacích miest v území navýšil.


Ako uviedlo mesto Bratislava na sociálnej sieti, vytvorili sa aj nové miesta na krátkodobé zastavenie vzhľadom na potreby neďalekej školy v úseku Prešovská a Sartorisova ulica. Na chvíľu tam budete môcť zastaviť počas pracovných dní v časoch od 7:00 do 8:00 a od 13:00 do 17:00 hod. Viac o parkovacích zónach, ich členení a ďalšie informácie týkajúce sa parkovania v meste nájdete na priloženom odkaze.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu