FOTO: Z hradu Devín môžete vidieť najkrajšie rakúske kopce, najčastejšie ich spozorujete počas zimy


FOTO: Z hradu Devín môžete vidieť najkrajšie rakúske kopce, najčastejšie ich spozorujete počas zimy
Galéria: 2 fotky
Foto: Facebook/Miro Sabo Photography

Fotograf Miro Sabo zachytil výnimočný pohľad na rakúske Alpy z hradu Devín. Vo výnimočných prípadoch, ako bol aj tento, môžete vidieť 100 kilometrov vzdialený Schneeberg s vrcholom Klosterwappen, ktorý meria 2076 metrov nad morom.

Ako nám prezradil fotograf takáto dokonalá viditeľnosť sa vyskytuje len niekoľko dní v roku, najčastejšie v zime. Zvlášť počas mrazivých dní bez zvýšenej vzdušnej vlhkosti, s minimom prachových častíc v ovzduší, prípadne počas obdobia po silnom vetre, ktorý odoženie opar. Podľa jeho skúseností treba sledovať predpovedné modely týkajúce sa viditeľnosti, oblačnosti, prachových častíc a vlhkosti.

„Tí čo to majú blízko môžu si vyjsť za jasného rána pred východom slnka na hrad Devín. Ak budú mať šťastie a uvidia Schneeberg môžu sa poobzerať po okolí a nájsť miesto z ktorého zachytia hrad i Alpy. A možno nájdu aj lepšie miesto či urobia lepšiu kompozíciu ako som nafotil ja,“ povzbudil nádejných fotografov Miro Sabo.

Rakúske Alpy sa mu podarilo zachytiť aj z iného miesta v okolí Bratislavy, tentoraz však na snímke vidíte Bratislavský hrad namiesto toho devínskeho. Túto fotografiu nájdete v našej galérii. Jeho tvorbu, kde zachytáva rôzne krásy Slovenska, môžete sledovať na priloženom odkaze.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu