Na odpočívadle na diaľnici D2 stojí už niekoľko týždňov odomknuté pohrebné auto, je v ňom aj truhla


Foto: Na odpočívadle na diaľnici D2 stojí už niekoľko týždňov odomknuté pohrebné auto, je v ňom aj truhla Foto: snímka z videa - noviny.sk

Na diaľnici D2 na prvom odpočívadle za maďarskými hranicami v smere na Bratislavu stojí už niekoľko týždňov srbské pohrebné auto. Vozidlo je podľa portálu noviny.sk odomknuté a vo vnútri je aj truhla, kde sa našťastie nikto nenachádza.

Auto zrejme nikomu nechýba. Národná diaľničná služba ho už nahlásila polícii. „Lustrácie v dostupných informačných systémoch boli negatívne. Následným preverovaním nebol zistený súvis s protiprávnou činnosťou,” doplnila informácie hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Srbskému pohrebníctvu auto nechýba

Na aute sa nachádza logo srbskej pohrebnej služby, ako aj nemecký nápis. Keď redaktori TV JOJ kontaktovali srbské pohrebníctvo, tvrdili im, že to nie je ich auto: “Nie sú to naše ŠPZ, nie sú to naše čísla. Necestujeme tak ďaleko.”


Podľa portálu noviny.sk záhadné auto skontroloval aj colný úrad. V ich záznamoch sa však nenachádzalo. Colný úrad Bratislava neeviduje v rámci uplynulých štyroch mesiacov žiadne colné konanie, pri ktorom by bolo ako aktívny dopravný prostriedok použité spomínané motorové vozidlo,” priblížil Radoslav Kozák z tlačového oddelenia Finančnej správy. To, koľko tam auto bude, a či ho odtiaľ niekto odtiahne, nevie v súčasnosti nikto povedať.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu