NAKA zadržala šesť mestských policajtov Bratislavy, ktorí brali od ľudí viac peňazí, ako skončilo v kase


Foto: NAKA zadržala šesť mestských policajtov Bratislavy, ktorí brali od ľudí viac peňazí, ako skončilo v kase Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

V pondelok 29. januára v ranných hodinách Národná kriminálna agentúra vykonala akciu s krycím názvom „Meskáč“. V rámci nej zasahovala pred stanicou mestskej polície na Hálkovej ulici v bratislavskom Novom Meste. Zadržala šesť obvinených osôb, ktoré sú podozrivé z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku.

„Aktuálne s nimi vykonávame procesné úkony, preto ďalšie informácie nie je možné poskytnúť. Prípad realizujeme v súčinnosti s vedením mestskej polície v Bratislave,“ napísalo Prezídium Policajného zboru na sociálnej sieti. Podľa informácií SME sa zásah týka ľudí, ktorí riešia odťahovanie áut.

Aktualizované o 18:41 hod.

Podľa nových informácií NAKA zadržala šesť mestských policajtov. Tí sa podľa Denníka N nelegálne obohacovali na odťahovom parkovisku spoločnosti Mestský parkovací systém na Technickej ulici v Ružinove. Obvinení mali brať od ľudí viac peňazí, ako potom skončilo v mestskej kase.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: