08 november 2017 - 12:21
Lucia Kvasňovská

Policajti si posvietili na nezodpovedných vodičov, jednému z nich udelili 800 eurovú pokutu

Foto: Policajti si posvietili na nezodpovedných vodičov, jednému z nich udelili 800 eurovú pokutu
Foto: ilustračná

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave realizovali včera, 7.11.2017, v dopoludňajších hodinách kontrolu spôsobu jazdy vodičov. Za krátky čas spoločného výkonu služby zistili až 61 porušení pravidiel cestnej premávky. Z celkového počtu priestupkov malo najväčšie zastúpenie používanie mobilov počas riadenia vozidla. Ďalšími priestupkami bolo nepoužitie bezpečnostného pásu a nedodržanie najvyššej povolenej rýchlosti.

Na diaľnici D2 v smere do Českej republiky namerali policajti vodiča, ktorý na aute zn. Audi jazdil rýchlosťou 246 km/h. Nezodpovedný 27-ročný vodič prekročil povolenú rýchlosť až o 116 km/h a na mieste mu bola udelená pokuta vo výške 800 eur. 

Počas merania bolo 51 priestupkov riešených pokutov a 10 napomenutím.  Dvom vodičom bola dokonca zadržaný vodičský preukaz a štyrom bolo zadržané aj osvedčenie o evidencii vozidla. 

KR PZ v Bratislave vyzýva vodičov, aby jazdili zodpovedne, plne sústredení a predovšetkým opatrne: „ Každý z účastníkovv cestnej premávky môže svojim zodpovedným prístupom predchádzať nešťastiam na cestách. Vodičov zároveň upozorňujeme, že v záujme pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky budeme vo výkone častých osobitných kontrol na území Bratislavského kraja i naďalej pokračovať.“
Zdroj: KR PZ v Bratislave

Dopravný servis
Pribinova
Uzavretá cesta
03:10
Gagarinova
Prekážka na ceste
02:17
Gagarinova
Policajná hliadka
01:10
Štefánikova
Prekážka na ceste
00:18
Gagarinova
Prekážka na ceste
23:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.