13 jún 2018 - 15:27

Bratislavu môžu opäť potrápiť silné búrky a dažde, SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pre celý kraj

Foto: Bratislavu môžu opäť potrápiť silné búrky a dažde, SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pre celý kraj
Foto: ilustračná - pixabay.com

Nad našim územím sa stále vlní studený front, ktorý môže spôsobiť tvorbu výrazných búrok a to aj napriek tomu, že sa dnes v porovnaní s predchádzajúcimi dňami na väčšine územia výrazne ochladilo. Meteorológovia preto stále varujú pred silnými búrkami. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnes výstrahu 1. stupňa pred búrkami pre celú oblasť Bratislavského samosprávneho kraja.

„V okrese Bratislava  sa OJEDINELE očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity.  S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky,  pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h),“ uvádza SHMÚ.  

Meteorológovia tiež upozorňujú, že silné dažde môžu spôsobiť dočasné zmeny hladiny vodných tokov. Prívalové dažde môžu spôsobiť aj návalové stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov a podjazdov.

Výstraha platí pre všetky okresy kraja, teda pre Bratislavu, Malacky, Pezinok a Senec.

Podľa portálu imemeto.sk sa zatiaľ výrazné búrky tvoria prevažne v oblasti severného Slovenska a popoludní až večer by mali zasiahnuť aj južnejšie oblasti. Pozor si treba však dávať na celom území krajiny.


0 zdieľaní
Zdroj: SHMÚ, imeteo.sk
Dopravný servis
Ivánska
Kolóna
14:15
Ulica Svornosti
Jama na ceste
14:12
Senec
Prekážka na ceste
14:11
Gagarinova
Kolóna
14:11
Ulica Svornosti
Kolóna
14:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina