Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

17 október 2017 - 08:37

Bratislavskí colníci zaistili falošné šperky a bižutériu v hodnote približne 700-tisíc eur

Foto: Bratislavskí colníci zaistili falošné šperky a bižutériu v hodnote približne 700-tisíc eur
Galéria: 8 fotiek
Foto: Finančná správa

V rukách bratislavských colníkov skončili prstene, náušnice, prívesky, náramky a náhrdelníky v hodnote približne 700 tisíc eur. Niekoľko tisíc kusov tejto bižutérie zaistili pre podozrenie, že ide o falzifikáty výrobkov svetoznámych značiek.„Zástupcovia ochranných známok tento názor colníkov potvrdili, a tak sa už tieto, prevažne ženské ozdoby, nebudú v obchodoch predávať ako originály,“ uviedla Drahomíra Adamčíková, hovorkyňa Colného úradu Bratislava.

„Colníci z Bratislavy zaistili v uplynulých týždňoch v predajni a v skladových priestoroch na Miletičovej ulici v Bratislave väčšie množstvo bižutérie. Išlo o tisícky kusov prsteňov, náušníc, príveskov, náramkov a náhrdelníkov s označením svetoznámych módnych firiem, pri ktorých vzniklo podozrenie, že sú to falzifikáty výrobkov týchto známych značiek,“ spresnila hovorkyňa.

Majitelia ochranných známok potvrdili, že tovar porušuje práva duševného vlastníctva. Absentovali originálne visačky, výrobné štítky, materiál nespĺňal patričnú kvalitu a tovar nebol zabalený ako originál. Ak by sa však táto bižutéria dostala na trh, a predávala by sa ako originálny výrobok, majiteľom ochranných známok by tak vznikla škoda za približne 700 tisíc eur.

Zabavenú bižutériu teraz čaká likvidácia. Predávajúcemu hrozí pokuta až do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.
1 reakcií
Zdroj: Finančná správa

Dopravný servis
Račianska
Policajná hliadka
10:14
Einsteinova
Kolóna
10:13
Ulica Svornosti
Iné nebezpečenstvo
07:10
Ulica Svornosti
Stacionárny radar
07:10
Hodonínska
Stacionárny radar
02:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.