12 apríl 2018 - 10:15

Na Saratovskej ulici v Bratislave došlo dnes ráno k zrážke električky a 76-ročného chodca

Foto: Na Saratovskej ulici v Bratislave došlo dnes ráno k zrážke električky a 76-ročného chodca
Foto: ilustračná

Dnes ráno, 12. apríla okolo 7:05, došlo na Saratovskej ulici v Bratislave k dopravnej nehode električky s chodcom. Udalosť už vyšetruje polícia.

Podľa doterajších informácii prechádzal vodič s električkou č. 5 v smere z mestskej časti Dúbravka do centra mesta. Blízko zastávky Pri kríži však vošiel do koľajiska na vyznačený priechod pre chodcov 76-ročný chodec. Muž bol po nehode prevezený do nemocnice.

Polícia dychovou skúškou vylúččila požitie aalkoholu u vodiča električky. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v súšasnosti predmetom vyšetrovania, ako aj miera zavinenia udalosi.

Polícia v súvislosti s prípadom opäť upozorňuje verejnosť, že električka má na koľajisku prednosť aj napriek tomu, že stojíte na prechode. Vždy sa uistite, či je prechod bezpečný.

„Od 1. novembra 2011 nadobudol účinnosť zákon č. 313/2011 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č.8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Uvedená novelizácia ukladá chodcom povinnosť umožniť plynulý prejazd električiek na semaformi neriadených priechodoch pre chodcov. Električka má na takýchto priechodoch pre chodcov prednosť. Chodcov preto vyzývame, aby rešpektovali novelu zákona o cestnej premávke, ktorá jednoznačne definuje prednosť električky na priechodoch,“ uvádza Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave. 


0 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Bratislava

Dopravný servis
Gagarinova
Kolóna
20:18
Lamačská cesta
Kolóna
19:17
Karloveská
Kolóna
19:17
Šancová
Prekážka na ceste
19:16
Senec
Kolóna
19:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina