13 marec 2018 - 14:29

Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK je Michal Halabica, vybrala ho komisia spomedzi 11 záujemcov

Foto: Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK je Michal Halabica, vybrala ho komisia spomedzi 11 záujemcov
Foto: ilustračná - caldana.it, facebook.com/bratislavskykraj.sk

Bratislavský samosprávny kraj má nového riaditeľa Odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja. Odvčera, 12. marca, je ním Mgr. Michal Halabica, ktorého vybrala komisia zložená zo zástupcov úradu a nezávislých odborníkov spomedzi 11 záujemcov.

Doprava je pre župu prioritou. Verím, že s novým riaditeľom budeme usilovne pracovať a využijeme všetky možnosti a potenciál na zlepšenie dopravnej situácie v kraji. Ďakujem všetkým uchádzačom, ktorí sa prihlásili. Všetci boli pripravení a pozitívne hodnotím aj ich prezentované návrhy. Ale víťaz môže byť len jeden,“ vyjadril sa bratislavský župan Juraj Droba.

Medzi hlavné náplne práce riaditeľa Odboru dopravy patrí nielen organizácia činnosti odboru, ale najmä koncepčné a metodické riadenie strategických materiálov a metodické riadenie investičnej činnosti samosprávneho kraja v oblasti dopravy.

Michal Halabica má za sebou dlhoročné skúsenosti na vedúcich pozíciách v Slovenskej správe ciest, Národnej diaľničnej spoločnosti a 4 roky bol Generálnym riaditeľom sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Počas pôsobenia na ministerstve koordinoval aj jednotlivé stupne prípravy výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, podieľal sa na spracovaní a schválení Strategického plánu rozvoja dopravnej infraštruktúry pre roky 2014 – 2020 a spolupracoval v oblasti legislatívy, noriem a rezortných predpisov v oblasti cestnej premávky.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Karloveská
Policajná hliadka
22:17
Gagarinova
Policajná hliadka
22:15
Šancová
Kolóna
19:16
Račianska
Práca na ceste
19:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina