08 marec 2018 - 11:09

Polícia zasahovala pri exekúcii v Pezinku, za marenia výkonu exekúcie hrozí osobe väzenie až 2 roky

Foto: Polícia zasahovala pri exekúcii v Pezinku, za marenia výkonu exekúcie hrozí osobe väzenie až 2 roky
Foto: ilustračná

Policajná hliadka zasahovala počas exekučného konania v utorok, 7. marca 2018, v jednom z obytných domov v Pezinku. Osoba u ktorej sa konala exekúcia opakovane odmietala vstup do obydlia a znemožňovala výkon exekučného konania. Za marenie exekučného konania hrozí osobe v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na 2 roky. 

„Osoba u ktorej sa exekúcia vykonávala, bola podľa exekúcie vedenej na príslušnom exekútorskom úrade povinná sprístupniť byt svojho trvalého bydliska za účelom vyhotovenia potrebných úkonov súvisiacich s exekúciou. Predmetná exekúcia sa vykonávala za účasti exekučného pracovníka, znalca z príslušného odvetvia a nezúčastnenej osoby, v tomto prípade pracovníka Mestského úradu Pezinok a hliadky Policajného zboru,“ informovala Lucia Mihalíkova, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Vzhľadom nato, že osoba, u ktorej sa konala exekúcia i napriek opakovaným výzvam neumožnila exekučnému pracovníkovi a znalcovi vstúpiť do priestorov bytu na výkon exekúcie, čelí podozreniu zo spáchania prečinu marenia exekučného konania.

V súlade so zákonom obmedzili uvedenú osobu na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bola prepustená na slobodu. V prípade preukázania viny marenia exekučného konania jej hrozí väzenie až na 2 roky.

Polícia opätovne upozorňuje občanov, že počas výkonu úradných rozhodnutí je potrebné postupovať tak, aby predišli prípadnému protiprávnemu konaniu,“ dopĺňa hovorkyňa.


Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní

Dopravný servis

Rača
Mobilný radar
15:36
Bratislava
Dopravná nehoda
07:00
Bratislava
Dopravná nehoda
23:14
Ulica Svornosti
Stacionárny radar
13:14
Zobraziť aktuálne hlásenia

Program kina