22 január 2018 - 10:33

Slovenská národná galéria pozýva na jedinečnú výstavu diel architekta Friedricha Weinwurma

Foto: Slovenská národná galéria pozýva na jedinečnú výstavu diel architekta Friedricha Weinwurma
Foto: sng.sk , archinfo.sk

Slovenská národná galéria pozýva na výstavu Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční už 25. januára o 18:00 v priestoroch Kaviarne Berlinka v SNG. Výstava potrvá do 20. mája 2018. 


Výstava pripomenie návštevníkom dielo Fridricha Weinwurma, najvýznamnejšieho predstaviteľa architektonickej avantgardy na Slovensku. Prostredníctvom dokumentácie, literatúry a fotografií, ale aj modelov jeho diel priblíži Slovenská národná galéria predstavu o architektúre novej vecnosti. 

„Poukáže na jeho ťažiskovú architektonickú oblasť, kde išlo najmä o formu, prevádzkové a priestorové vzťahy, ale aj o konštrukčnú a technickú stránku architektúry. Sprítomní osobnosť ľavicovo orientovaného intelektuála pri interpretácii spoločenskej úlohy architektúry. Tá spočívala na riešení bytovej otázky a na témach s ňou súvisiacich, ako bolo postavenie jednotlivca a rodiny v modernej spoločnosti, kolektivizmus, plánovanie, industrializácia a štandardizácia,“ popisujú výstavu organizátori. 

Výstava sprostredkuje ideové a výrazové koncepty diela architekta Weinwurma. Nepriamo ponúka ja otázku, akou cestou, smerovaním a vnímaním prešla slovenská povojnová architektúra po významných a tragických historicko-spoločenských zmenách. 

Miesto: SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, BA
Dátum: 25.01.2018 - 18:00    20.05.2018 - 19:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Karloveská
Policajná hliadka
22:17
Gagarinova
Policajná hliadka
22:15
Šancová
Kolóna
19:16
Račianska
Práca na ceste
19:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina