12 december 2017 - 12:57

Rokovanie vlády sa bude venovať problémom Bratislavy, témou je doprava a toxická skládka vo Vrakuni

Foto: Rokovanie vlády sa bude venovať problémom Bratislavy, témou je doprava  a toxická skládka vo Vrakuni
Foto: Mesto Bratislava

Rokovanie vlády bude v stredu 13. decembra venované Bratislave. Návrhy a požiadavky hlavného mesta sa týkali všetkých ministerstiev a vzišlo z nich viac ako 20 konkrétnych uznesení a úloh. Tie budú predmetom rokovania vlády SR a primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. 

„Hlavné mesto sa v posledných troch rokoch posunulo výrazne dopredu. Mestu sa darí, sme v najlepšej finančnej kondícii a riešime problémy, ktoré boli dlhodobo zanedbávané. Ale máme väčšie ambície. K ich naplneniu však potrebujeme spoluprácu s vládou, pretože značná časť agendy spadá do kompetencie vlády. Rokovanie vlády je presne tá pôda, kde môžeme konštruktívne a komplexne tieto otázky nastoliť a hľadať riešenia,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Primátor vidí ako najdôležitejšie komplexné otázky financovania a dopravy. Vďaka dotácii na opravu ciest, ktorá je predmetom zajtrajšieho rokovania.
Problém v doprave predstavuje aj železničný uzol Bratislava, ktorý sa týka hlavnej stanice, stanice Filiálka, terminálov integrovanej dopravy, či posilnenia vlakových spojov z okolitých miest a obcí. 

Ďalším problémom, ktorý bude predmetom rokovania je toxická skládka vo Vrakuni a riešeni jej odstránenia. Po rokovaní by mali prebehnúť ďalšie kroky, ktoré proces urýchlia. 

Problematika nájomných bytov je ďalším bodom programu rokovania. 

„Bude veľmi dôležité, aby boli jednotlivé uznesenia prijaté a čo najskôr sa začali plniť. Všetkých nás čaká veľa práce, ale verím, že na konci bude výsledok, ktorý ocenia všetci Bratislavčania,“ dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.


Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní


Dopravný servis
Pezinská
Práca na ceste
16:12
Blatné
Iné nebezpečenstvo
16:12
Staromestská
Stacionárny radar
15:18
Senec
Policajná hliadka
15:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina