05 december 2017 - 13:02

Colníci prehľadávali sklady v Dúbravke, v jednom z nich našli až 8,5 tony tabakovej sušiny

Foto: Colníci prehľadávali sklady v Dúbravke, v jednom z nich našli až 8,5 tony tabakovej sušiny
Galéria: 4 fotky
Foto: Colný úrad Bratislava

Kriminálny úrad finančnej správy prehľadal viaceré sklady v Bratislave. Pátral po tovare, ktorý unikol colnému dohľadu, z ktorého nebola zaplatená príslušná spotrebná daň. V bratislavskej Dúbravke našli v jednom zo skladov 8,5 ton tabakovej sušiny. 

„Kontrolou príslušníci KÚFS zistili, že uvedená spoločnosť, v ktorej sklade tabakovú surovinu zaistili, nemá vydané oprávnenie na obchodovanie s tabakovou surovinou. Takýmto konaním porušila príslušné ustanovenia zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. Subjekt zároveň nemal ani zloženú zábezpeku na prepravu tabakových výrobkov. Existuje preto predpoklad, že tovar by bol uvedený na čierny trh,“ uvádza Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR. 

V prípade, že by sa tovar dostal do obehu, spotrebná daň by predstavovala približne 640 000 eur. Za nesplnenie si registračnej povinnosti a povinnosti nepeňažnej povahy podľa daňového poriadku bude majiteľom udelená pokuta. 

„Keďže subjekt sa dopustil aj správneho deliktu podľa zákona č. 106/2004 Z.z., konkrétne nezloženia zábezpeky na prepravu tabakových výrobkov, za toto porušenie mu hrozí aj sankcia vo výške 20 % zo zábezpeky‎. V prípade prebieha ďalšie vyšetrovanie,“ dodáva hovorkyňa.


1 reakcií
Zdroj: Colný úrad Bratislava

Dopravný servis
Staromestská
Stacionárny radar
14:17
Chorvátsky Grob
Jama na ceste
14:17
Šancová
Dopravná nehoda
14:15
Šancová
Kolóna
14:14
Senec
Policajná hliadka
14:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.