01 december 2017 - 13:05
Lucia Kvasňovská

Hlavné mesto SR privítalo v rámci medzinárodného projektu na podporu podnikania rakúskych partnerov

Foto: Hlavné mesto SR privítalo v rámci medzinárodného projektu na podporu podnikania rakúskych partnerov
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Bratislava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Hlavné mesto SR Bratislava ako komunikačný líder medzinárodného projektu CERIecon (Central Europe Regional Innovation Ecosystem Network) privítalo v rámci programu Playpark začínajúcich podnikateľov z Viedne, ktorí si vymenili praktické poznatky a skúsenosti so svojimi slovenskými kolegami.

V rámci partnerskej výmeny projektu CERIecon navštívili bratislavský Playpark začínajúci podnikatelia z partnerského Playparku vo Viedni.

Účastníci mali možnosť predstaviť svoje podnikateľské nápady a plány ostatným mladým podnikateľom. Vzájomne si vymenili svoje poznatky a rady. Okrem toho sa v priestoroch bratislavského Playparku, ktorý je umiestnený v Univerzitnom technickom inkubátore STU – InQb zúčastnili aj na workshope na tému „Ako začať úspešne podnikať bez peňazí – správnym plánovaním“. 

„Účastníci z Playparku Viedeň a Bratislava sa mali možnosť zoznámiť nielen so samotným Vedeckým parkom UK, ale aj  s otvoreným prostredím pre dizajnérov, vývojárov, umelcov, študentov a širokú verejnosť, ktorý poskytuje práve FabLab. Počas exkurzie boli účastníkom prezentované možnosti práce s najmodernejšími výrobnými technológiami 21. storočia, ktoré FabLab vykonáva pre vzdelávanie mládeže,“ uvádza hovorkyňa mesta Bratislava, Zuzana Onufer.

Mladí podnikatelia absolvovali aj návštevu priestorov partnera projektu CERIecon – Slovak Business Agency - Národného podnikateľského centra a tvorivú dielňu Creative Point. Oboznámili sa tak s programami, ktoré môžu využívať začínajúci podnikatelia na Slovensku. V rámci tvorivej dielne si mali možnosť sami vyrobiť rôzne veci z dreva. 

Projekt CERIecon organizuje v rámci siete Playparkov sedem takýchto výmenných pobytov. Ich cieľom je vytvoriť a prehĺbiť partnerské vzťahy získať inšpiráciu a pomôcť začínajúcim podnikateľom získať kontakty aj v zahraničí. V projekte CERIecon spolupracuje sedem regiónov centrálnej Európy. Okrem Slovenska aj Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Taliansko, Česká republika a Chorvátsko.
Zdroj: Mesto Bratislava

Dopravný servis
Ulica Svornosti
Iné nebezpečenstvo
20:17
Račianska
Práca na ceste
20:11
Račianska
Práca na ceste
19:17
Ulica Svornosti
Policajná hliadka
19:16
Račianska
Policajná hliadka
19:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.