28 november 2017 - 10:39

Bežný život našich predkov vám priblíži kniha V Choči je naisto čosi a Mestská knižnica v Bratislave

Foto: Bežný život našich predkov vám priblíži kniha V Choči je naisto čosi a Mestská knižnica v Bratislave
Foto: Mestská knižnica Bratislava

Mestská knižnica v Bratislave vás pozýva na ďalšie podujatie v rámci projektu Čítajme slovenskú literatúru, ktoré podporil Fond na podporu umenia. 

Literárna novinka V Choči je naisto čosi od autorov Jána Michálka a Kataríny Nádaskej prevedie čitateľa cez povesti a rozprávania do domácností bežných obyčajných ľudí, ktorí v našom kraji žili kedysi. Vďaka knihe môžete spoznať každodenný život našich predkov.

Na podujatí, ktoré sa uskutoční už 28. 11 o 17:30 v Galérii Artotéka, Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry na Kapucínskej ulici 1. 

Dozviete sa veľa zaujímavostí a historických faktov, ale aj odpovede na rôzne otázky ako napríklad O akých pokladoch snívali naši predkovia? Je naozaj malebná Modra modrá? Ako vznikla Liptovská Teplička a kde je Nekrstenec? Viete, kto priniesol na Slovenska kávu a tuhý dohán? Ktorý panovník bol u ľudu najobľúbenejší? Prečo si Slováci stavali vartovky, hlásky a schovanky? 

Viac vám povie odborníčka, etnologička a autorkna knihz Katarína Nádaská. Moderátorom podujatie je Dado Nagy. Atmosféru spríjemní hudobný hosť Miloš Železňák.

Miesto: Galérii Artotéka, Kapucínska 1
Dátum: 28.11.2017 - 17:30

1 reakcií
Zdroj: Mestská knižnica Bratislava

Dopravný servis
Staromestská
Stacionárny radar
14:17
Chorvátsky Grob
Jama na ceste
14:17
Šancová
Dopravná nehoda
14:15
Šancová
Kolóna
14:14
Senec
Policajná hliadka
14:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.