COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 november 2017 - 14:04

Slovenská národná galéria Vás pozýva na jedinečnú výstavu fotografií Miloša Alexandra Bazovského

Foto: Slovenská národná galéria Vás pozýva na jedinečnú výstavu fotografií Miloša Alexandra Bazovského
Foto: Slovenská národná Galéria (Bazovský)

Slovenská národná galéria v Bratislave Vás srdečne pozýva na výstavu fotografií Miloša Alexandra Bazovskéhom ktorú otvárajú už 17. novembra (zajtra). Výstava bude prístupná verejnosti v bežných otváracích hodinách galérie až do 15. apríla 2018. 

Výtvrané dielo Bazovského ako jedného zo zakladateľov modernej slovenskej maľby bolo už mnohokrát predstavané na výstavách a v publikáciach.
Jeho fotografická tvorba je však stále pomerne málo známa, keďže Bazovský svoje snímky nepublikoval. V Archíve umenia SNG sa však nachádza pomerne rozsiahly súbor negatívov a ten sa stal základom výstavy. Ako fotograf má Bazovský na pôde SNG prvý samostatnú výstavu. 

Bol prvým slovenským umelcom, ktorý bola zároveň moderným maliarom aj fotografom. Fotografický aparát používal ako skicár, budoval tak akúsi vizuálnu databázu motívov, ktoré sa neskôr objavili v jeho výtvarných dielach.  Keďže kompozične tvoril už v hľadáčiku fotoaparátu, existujú viaceré tematické aj kompozičné paralely medzi jeho zábermi a niektorými kresbami, či obrazmi.

Jeho čatými motívmi boli nie len tradičné vidiecké témy, v čom bol akýmsi drsnejším a dokumentaristicky viac dôsledným náprotivkom Karla Plicku, ale aj rôzne prejavy moderného štýlu života ako je šport, turistika, cestovanie. Často portrétoval aj svojich priateľov, najviac azda umelca s tragickým osudom – Arnolda Petra Weisza-Kubínčana.  


Miesto: Esterházyho palác, 3. poschodie, Bratislava
Dátum: 17.11.2017 - 10:00    18.04.2018 - 18:00

Zdroj: Slovenská národná Galéria

Dopravný servis
Ulica Svornosti
Stacionárny radar
23:16
Stupava
Zver pri ceste
23:10
Račianska
Práca na ceste
22:13
Štefánikova
Práca na ceste
22:10
Lamačská cesta
Práca na ceste
19:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.